Preskočiť na obsah

DENNÍK odvážneho bojka: POSLEDNÁ KVAPKA

    Veľmi rád čítam túto sériu kníh. Sú to diela s názvom „DENNÍK ODVÁŽNEHO BOJKA“. Mám už asi 6 kníh, ktoré som prečítal v slovenčine a aj v angličtine. Dnes sa chystám písať o dieli s názvom „DENNÍK odvážneho bojka: POSLEDNÁ KVAPKA“ alebo „DENNÍK odvážneho bojka 3“, ktorý napísal autor Jeff Kinney. Tuto knihu vydalo vydavateľstvo Ikar v roku 2020 a preložila ju prekladateľka Elena Guričanová. Má 224 strán a patrí do literárneho druhu epika.

    Hlavná postava v tejto knihe nesie meno Greg Heffley, ktorý je naozaj skutočný bojko. Frank Haffley, otec hlavnej postavy Grega Heffleya, si stále myslí, že zo svojho syna urobí poriadneho chlapa, keď ho bude nútiť do tímových športov a iných drsných činností. Jasne, že Greg tatkovu snahu väčšinou úspešne marí. Lenže keď sa mu nad hlavou začne hompáľať hrozba vojenskej školy, Gregovi konečne docvakne, že ho pred prázdninami v uniforme len zachráni jedine poriadna dávka hrdinstva.

    V knihe bolo veľa vtipných momentov, ako napríklad, keď sa rozhodol Greg vykopať jamu so svojím najlepším kamarátom menom Rowley na tréning skákania do výšky, a potom otec Rowleya do nej spadol. Alebo pri oslave dostal kôš na špinavú bielizeň, aby sa trochu „pobavil“, aspoň tak tvrdil Gregov strýko. Potom Greg musel zvážiť, či si strýko zaňho nerobí srandu, ale vzápätí mu docvaklo, že to myslí vážne. Následne mu musel vysvetliť, že on spraním nemá nič spoločné. Špinavé oblečenie len tak hádže na zem, a mama ho vždy pozbiera a odnesie dole do pracovne. A po pár dňoch sa mu všetko vráti pekne poskladané v kôpkach.

    Na knihe sa mi hlavne páčil štýl vzhľadu. Nebolo to napísané ako klasická kniha s klasickým písmom. Vážne to vyzeralo, akoby to písal sám autor a aj tie obrázky vyzerali, akoby ich kreslil sám ceruzkou. Na knihe sa mi nepáči nič. Viem, že to vyzerá ako taká divná odpoveď, ale ako hovorím, je to moja asi 6. kniha, ktorú som čítal, a stále si kupujem ďalšie diely kvôli tomu, že sa mi páči, a nevidím v nej žiadne chyby. Knihu by som odporučil všetkým. Je jedno, či si dieťa alebo si už dospelý. Každý si určite nájde v tejto knihe to, čo sa mu páči a čo ho zaujíma. Je to skvelé pobavenie, keď nemáš čo robiť.