Preskočiť na obsah

DIANA, Princezná z Walesu – TIM VICARY

  Vybrala som si túto knihu, pretože ma život kráľovskej rodiny zaujíma .Princeznú Dianu mam veľmi rada . Kniha hovorí o jej osobnom i spoločenskom živote.
  Diana mala troch súrodencov, medzí spolužiakmi bola obľúbená .Bývala v Londýne neďaleko kráľovstva .
  Jej život sa zmenil, keď si princ Charles mal vybrať nevestu . Všetci boli šokovaní keď si nevybral jej sestru Sáru, ktorou sa médiá v tom čase zaoberali už dlhšiu dobu. Keď Dianu prvýkrát odfotili s Charlesom, začali ľudia o nej rozprávať ako o nádejnej budúcej neveste a spoznávať ju na ulici. Charles ju oficiálne požiadal o ruku a ona videla svoju budúcnosť (aj napriek veľkému vekovému rozdielu) v ružových farbách.
  V roku 1981 sa konala svadba, ktorú Diana zo stresu chcela zrušiť. Spoločenský tlak bol príliš veľký, ale posilnenie sebavedomia prišlo v roku 1982, keď sa narodil ich prvý syn William . Po na rodení Harryho v roku 1984 sa nad manželstvom začali zaťahovať mraky.
  Princezná Diana nebola len módnou ikonou, ale veľkou filantropkou a vzorom v charitatívnej činnosti . Nebála sa ísť za pacientami do nemocnice, dotýkať sa malomocných, či podporiť celosvetový boj za odstraňovanie nášľapných mín.
  Diana a Charles začali mať v manželstve neprehliadateľné problémy. Charles sa „zviditeľnil“ vzťahom s Camillou.
  Problémy už nešlo skrývať, a tak sa rozviedli v roku 1996. Diana sa onedlho tešila z nového vzťahu s Doddim Al Fayedom . Trávili spolu veľa času . Jeden návrat domov bol však osudný a smrteľný pre túto dvojicu.