Preskočiť na obsah

DIANA, Princezná z Walesu – TIM VICARY

    Túto knihu som si vybrala , pretože obdivujem princeznú Dianu. Kráľovská rodina ma veľmi zaujíma a rada si vždy o nej niečo prečítam. Veľmi sa mi páči Diana ako žena, pravá dáma, páči sa mi jej príbeh, jej život, jej práca… . A o tom je táto kniha.

    Mala troch súrodencov. Jej rodičia sa rozviedli, keď bola Diana ešte malá. Bývali s otcom. Jej rodičia boli priateľmi kráľovskej rodiny. Diana nikdy nebola sama, po zoznámení s Charlesom vždy s ňou boli fotografi. Nepáčilo sa jej to a obmedzovalo ju to. Milovala deti. V mladom veku pracovala v školách a škôlkach, pomáhala deťom v nemocniciach. Rozprávala sa s nimi a držali sa za ruky. Jej fotografie boli často v novinách a časopisoch. Ľudia ju milovali, nielen pretože bola veľmi pekná, ale citlivá a úprimná. S princom Charlesom, za ktorého sa vydala mala dvoch synov – Williama a Harryho. V manželstve však boli šťastné len začiatky, čo sa neskôr odrazilo na jej zdraví. Bola často chorá. Trpela bulímiou, anorexiou i depresiami. Rozvod pre ňu znamenal upokojenie, nové sebavedomie a vyriešenie mnohých problémov. Lásku našla na sklonku svojho života pri novom priateľovi. Zomrela príliš mladá, vo veku 36 rokov na následky dopravnej nehody v Paríži. Život sa vtedy na celom svete akoby zastavil. Ľudia nosili kvety a odkazy pred jej dom a boli veľmi smutní.

    Táto kniha je veľmi pekná, miestami na zamyslenie. Mali by sme žiť svoj život pozitívne a byť nápomocní, šťastní, dobrí k ľuďom, ktorí to potrebujú a tráviť čas správnymi vecami. V dnešnej dobe by sme ale nemali pozerať na krásu fyzickú a dávať ju na prvé miesto, pretože každý je krásny inak. Diana bola krásna a slávna a dodnes sa na ňu spomína.