Preskočiť na obsah

Diana: Princezná z Walesu

  Diana: Princezná z Walesu“ od Tima Vicaryho je pútavým zobrazením života Diany, princeznej z Walesu. Kniha, od detstva až po predčasnú smrť poskytuje komplexný pohľad na vrcholy a pády jej výnimočného života. Tim Vicary sa ponorí do Dianinej výchovy ako dcéry aristokratickej rodiny, do jej školskej dochádzky a jej prvých stretnutí s kráľovskou rodinou.
  Príbeh sa odvíja a odhaľuje Dianin búrlivý románik s princom Charlesom, ich veľkolepú svadbu a nesmiernu verejnú fascináciu mladou princeznou. Diana sa však za rozprávkovou svadbou stretáva s obmedzeniami kráľovského života, tlakom médií a výzvami v manželstve. Ako príbeh napreduje, čitatelia sú svedkami Dianinej evolúcie z plachej mladej nevesty na
  sebavedomú a súcitnú humanistku. Jej priekopnícka práca pri zvyšovaní povedomia o problémoch, ako sú HIV/AIDS, nášľapné míny a duševné zdravie, dokazuje jej odhodlanie mať pozitívny vplyv na svet.
  Napriek jej filantropickému úsiliu je Dianin osobný život poznačený nepokojmi, vrátane veľmi medializovaného rozvodu s princom Charlesom a neutíchajúcej pozornosti médií, ktorá sleduje každý jej krok. Tim Vicary prechádza týmito búrlivými obdobiami citlivo, pričom zdôrazňuje Dianinu odolnosť a neochvejný záväzok voči svojim synom Williamovi a Harrymu.
  Knihu som si vybrala, pretože ma zaujíma kráľovská rodina a život zosnulej princeznej Diany.
  Po prečítaní knihy som sa dozvedela, že život v kráľovskej rodine nebol pre Dianu taký jednoduchý a obohacujúci, avšak ona ako veľká osobnosť bola určite obohatením novodobej histórie.