Preskočiť na obsah

Dieťa zo smetiaka

  Tato kniha bola napísaná spisovateľkou Jacqueline Wilsonovou. Vyšla vo vydavateľstve Doubleday v roku 2001.
  Hlavné postavy sú April a Marión. April bola veľmi uplakané dievča, ktoré nezvládalo dobre zmenu. Mala modré oči, blond vlasy a veľké pery. Bola mimoriadne prefíkaná a múdra. Vždy si stojí za svojim a nikdy sa nevzdáva. Marión bola Aprilina adoptívna matka, s krátkymi tmavými vlasmi, väčšou postavou a nádherným úsmevom. Taktiež bola veľmi starostlivá a pokojná. Vždy vedela ako odľahčiť situáciu a nikdy sa nestresovať.
  Páčilo sa mi to, že napriek tomu, aký mala ťažký život, tak sa nevzdávala a naďalej s ním bojovala.
  Je to super kniha, určite odporúčam si ju prečítať. Je plná emócii a drámy. Ja sama som pri nej plakala. Iste si pôjdem kúpiť ďalšiu knihu od tejto autorky.
  Autorka používala nespisovné a slangové slová. Jej dielo obsahuje veľa jazykových prostriedkov ako napr. metonymia, metafora…
  Obsah:
  Malá April bola nájdená v odpadkovom koši opustená a nachladnutá. Mala veľké šťastie, lebo ju našiel Frankie, pracovník pizzerie, a tým sa začalo jej dobrodružstvo. April oslavuje svoje 14. narodeniny a je odhodlaná sa dozvedieť pravdu o svojej matke a predovšetkým, jej minulosti. Zažíva rôzne dobrodružstvá počas jej cesty. Pri pohľade späť si spomína na niekoho koho volala mama. Každá jej vypráva odhalí kúsok z Apriliinej minulosti.