Preskočiť na obsah

Dobré dievčatá končia zle- Ako nájsť vraha 2

  Narozdiel od prvej časti, ktorá sa rozbiehala pomaly, tentoraz autorka neplýtvala čas zbytočnými omáčkami a hneď nás uviedla do deja. Záhada bola opäť fantasticky vymyslená, a musím spomenúť, že bola vykonštruovaná tak, že motív by ste len ťažko uhádli, aj keď páchateľa možno odhalíte.
  Táto kniha je plná tajných zákutí. Na každom rohu nás čakajú nové stopy, ale aj staré krivdy.
  Autorka sa teda držala prostredia a postáv, ktoré pozná, ale krásne všetko rozvíjala. Nebála sa plno využiť svoje fiktívne mestečko a jeho obyvateľov.
  Hlavné postavy mi prirástli k srdcu ešte viac, než predtým. Rada by som spomenula aj vzťah Pipi a Raviho, ktorý bol ozaj milý a pridával knihe nežnú atmosféru. Ďalšou postavou, ktorú by som rada spomenula je Nat da Silvová. Ona je mojím obľúbeným charakterom, pretože po tom všetkom, čím si prešla, sa nezabudla usmievať a ostala silná.
  Nezvestného Jamieho sme pomaly spoznávali prostredníctvom výpovedí jeho kamarátov a rodiny, a predsa som si ho dokázala obľúbiť natoľko, že som si želala, aby ho našli v poriadku. Vybudovať u čitateľov strach o postavu, s ktorou sa vlastne ani nestretli, podľa mňa vyžaduje veľký talent, ktorým autorka očividne oplýva.
  Uzavrela by som to tak, že prvá kniha bola dobrá, ale niečo jej predsa chýbalo.