Preskočiť na obsah

Dobrý čert

    V tridsiatych rokoch žil jeden čert, ktorý bol na rozdiel od ostatných čertov dobrý, milý a poctivý. Raz, bolo to tesne pred Veľkou nocou, dobrý čert sa vybral na svet v podobe učiteľa a naučil deti čítať písať a rátať. Učil ich na kopčeku, kde postupne postavil školu za kasárňou.
    Ale prišiel zlý permoník, ktorý mal namiesto krompáča trojzubec a s pomocou trojzubca postavil kasárne a ostatné budovy na ulici Za kasárňou. Permoníkovi sa znevidelo, že všade je rovina len tu je kopec, a tak ho zahodil tak silno, až dopadol na miesto, kde teraz stoja Tatry. Ale keďže školu založil čert bola zázračná a zostala levitovať aj bez kopčeka ďalších 40 dní na tom istom mieste. Na 41. deň škola spadla a rozpadla sa, našťastie sa nikto nezranil.
    Hneď potom akoby zo zeme vyrástlo, zjavilo sa super-prasa a zaútočilo na permoníka za to, že zničil školu za kasárňou. Super-prasa v boji s permoníkom poľahky zvíťazilo. Ale potom super-prasa (na rozkaz svojho 15 ročného pána- Ivana Hrozného) zaútočilo aj na čerta-učiteľa. Ten včas zaregistroval útok a odrazil ho.
    Čert-učiteľ všade rozhlásil že super-prasa je zloduch. Zakrátko znova postavil školu, ale radšej ju ešte neotvoril pretože sa bál, že by na nich mohlo počas vyučovania zaútočiť super-prasa. A naozaj! Len štyri dni po dokončení, prišlo super-prasa s revolverom a chcelo všetkých zabiť, našťastie tam ešte nikto nebol. Ale čert-učiteľ mal v škole kamery, a tak sa dozvedel o vniknutí do školy, vbehol tam ako jasná strela a omráčil super-prasa latkou. Potom ho vyvliekol von a následne ho odniesol do pekla. Teraz už mohol školu znova otvoriť a začať učiť. A ktovie, možno tam učí v podobe dobrého učiteľa až podnes. KTO BY TO LEN MOHOL BYŤ ???