Preskočiť na obsah

Doktor Proktor a koniec sveta. Možno – Jo Nesbo

    Prečo som si knihu vybral.
    Rád čítam knihy. Tú, ktorú som si vybral ,sa volá Doktor Proktor a koniec sveta možno. Autor v knihe dobre vystihuje, čo sa môže stať, ak sa veľmi sústredíme na to čo chceme a vôbec nevnímame realitu a to čo sa deje okolo nás. Knihu som si vybral preto, lebo mám rád dobrodružné príbehy plné akcie. Taktiež sa mi páči to, že hlavní hrdinovia musia zachrániť celý svet, čo príbeh robí akčnejším a zaujímavejším. Vybral som si ju aj preto, lebo som si kúpil prvú časť z tejto série a páčila sa mi, tak som si prečítal všetkých päť častí.
    Príbeh sa odohráva v Nórsku, v krajine, ktorá sa mi veľmi páči a chcel by som ju niekedy navštíviť. Kniha je zaujímavá a vtipná. Vtipné sú aj názvy kapitol a aj zopár obrázkov, ktoré v knihe sú. Kniha nie je príliš dlhá, ale ani príliš krátka a to sa mi tiež páči. Príbeh ma zaujal, pretože sa postupne vyvíja a zakaždým pribúdajú nové postavy a postupne sa všetko rieši a stále je tam toho viac a viac. Počas čítania ma zaujímalo, či ten koniec sveta naozaj príde alebo nie. Páčilo by sa mi, keby knihu aj sfilmovali, pretože podla mňa by to bol dobrý nápad.
    Čo mi čítanie prinieslo.
    Čítanie tejto knihy ma zabavilo a aj som sa občas zasmial. Myslím si, že svet sa dá zachrániť všetkými možnými aj nemožnými spôsobmi ako napríklad aj obyčajnou pesničkou. Keď je ti niekedy zle, tak si stačí pustiť obľúbenú pesničku a svet je hneď krajší.