Preskočiť na obsah

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

    Celé sa to začalo tak, že bola jedna pani, ktorú prezývali slečna Peregrínová. Bola vlastníčkou jedného opusteného sirotinca na tajnom Ostrove. Samozrejme sa v tom sirotinci nahádzali neobyčajne deti. Nachádzalo sa tam 6 členov, 3 dievčatá, 3 chlapci. Každá jedna osoba z nich mala nejakú moc a dokázala urobiť niečo neobyčajné. Jedna osoba mala takú moc, že čoho sa dotkla, vedela premeniť na oheň, ďalšia mala nenormálnu silu, ďalší mal v ústach hmyz, ktorý potom z úst vypúšťal a útočil tým na ľudí. Potom tam boli aj dvojičky, ktoré mali zakrytú tvár obväzom a keď si obväz dali dole a pozreli sa na osobu, ktorá im bola na blízku, tak tá osoba skamenela. Okrem toho sa tu nachádzalo ďalšie dievča, ktoré dokázalo lietať, avšak mala topánky, ktoré mali svoju váhu a držali ju na zemi. Bol jeden chlapec menom Jacob, ktorý žil so svojím starým otcom a otcom. Jedného dňa Jacob išiel za svojím starým otcom a našiel ho v bezvedomí ležať na zemi. Samozrejme mu nechal list, ktorý si mal prečítať, pretože jeho starý otec vedel, čo sa stane. Za jeho smrť mohol Mr. Barron, ktorý ubližoval deťom v sirotinci. Starého otca zabil preto, lebo vedel, že aj starý otec vyrastal v tom sirotinci na Ostrove, a vedel, že tak onedlho pôjde aj jeho vnuk Jacob. Jedného dňa Jacob našiel cestu k tomu sirotinci a zoznámil sa s tými deťmi, čo tam boli. Samozrejme, že aj Jacob nebol obyčajný. Mal tú schopnosť vidieť monštrá, ktoré ostatní zo sirotinca nevideli. Slečna Peregrínová neustále menila čas, aby tie deti nedospievali, aby boli najdlhšie v tom sirotinci, pretože ona vedela, čo ich potom bude čakať. Jacob ostal v tom sirotinci, pretože jeho otec mu nevenoval žiaden čas, ani pozornosť, ktorú by mal rodič venovať svojmu dieťaťu. Sadli si všetci spolu za jeden stôl a večerali všetci spolu. Počas ďalšieho dňa sa zjavili tie monštrá, ktoré Jacob videl a ostatné deti nie, takže on ich aj zabil. Potom prišiel do ich domu opäť Barron, ktorý im tam robil zle, pretože chcel získať tie deti on. Tak tie deti bojovali s Barronom, ktorý zavrel slečnu Peregrínovú do vtáčej klietky, a potom zistil aj on, že ona sa vlastne vedela premeniť na čierneho vtáka. Na koniec Barrona zabili, ale slečna Peregrínová sľúbila Barronovi jeden sľub, že ak nechá deti na pokoji bude navždy vtákom. No ale aj keď Barrona zabili, ona svoj sľub nechcela porušiť, tak ostala vtákom, ale aj tak mala tie deti pod dohľadom ona. Jedného dňa sa deti rozhodli ísť z Ostrova preč, pretože to bolo nebezpečné miesto pre nich a nemal ich kto ochrániť. Mali jednu loď, na ktorej odplávali a záver bol taký, že Jacob a Emma sa dali dokopy, a potom sa rozhodol, že pôjde preč s nimi.

    Čo mi to dalo?
    Dalo mi to nezabudnuteľný čitateľský zážitok, pretože tá kniha mi dala taký dobrý pocit a aj nejaký zmysel a emócie to čítať. Táto kniha je aj sfilmovaná. Pozrela som si aj film, je to super. Zaujali ma aj tie fotky na obale knihy, bolo to úžasné, a dalo mi to aj to, že vlastne som sa niečo dozvedela a že dokážem o tom takto napísať.

    Túto knihu som si vybrala pretože mi ju poradila moja sesternica, ale nedočítala ju celú, tak som sa rozhodla, že si ju zoberiem ja a prečítam ju. Celkom ma to aj zaujímalo, pretože obal na knihe ma tak lákal, že som si ju musela prečítať.