Preskočiť na obsah

Dovolenka

    Dovolenka
    Môj najvtipnejší zážitok sa odohral pred pár rokmi na letnej dovolenke v Chorvátsku. Boli sme s mojou rodinou a kamarátmi na kempingu pri Jadranskom mori, a chystali sme sa na výlet do miestneho prímorského mesta Omiš.
    Jedného rána po raňajkách sme sa rozhodli ísť na miestnu pieskovú pláž Lana. Zbalili sme si veci ako slnečné krémy, uteráky, sandále a samozrejme plavky. Ja som si zobral aj moju obľúbenú nafukovačku, ružového plameniaka. Keď sme dorazili na pláž bolo asi desať hodín, takže bolo dosť teplo , a tak sme sa rozhodli ísť hneď do mora. Ja som bežal hneď prvý, aby som sa nemusel natrieť opaľovacím krémom, ktorý tak veľmi nemám rád. Skočil som do vody a začal som plávať. Po chvíle som zastal v plytčine, aby som si oddýchol, no náhle som zbadal niečo sa pohybovať okolo mojich nôh. Žblnkotalo to a šteklilo ma to na mojich bosých nohách. Bol som dosť prekvapený, pretože som nevedel čo to môže byť. Vyzeralo to ako nejaká malá rybička alebo morský úhor. Postupne sa to približovalo k hladine a zistil som že je to chobotnica Začal som sa smiať pretože ma to veľmi šteklilo a začal som si predstavovať, že som sa ocitol v nejakej sci-fi scéne z môjho najobľúbenejšieho filmu, Morské Tajomstvo. Zakričal som na ocina, že som našiel chobotnicu. Môj otec sa rozhodol vytiahnuť fotaparát a začal ma fotografovať, zatiaľ čo som sa zabával s malou chobotnicou. Mal som pocit, že táto malá chobotnica ma sleduje a skúma. Nakoniec som ju zachytil v ruke a opatrne sme si ju obzerali v mojich rukách, bola modrej farby so zelenými očkami. Po desiatich minútach skúmania, sme ju opatrne vrátili späť do mora a pozorovali ako pláva. ešte chvíľu bola pri nás ale potom ju stiahol teplý Jadranský prúd do hlbokého mora. Celá táto situácia bola tak absurdná, že dodnes keď sa pozeráme na fotky s chobotnicou, tak si pripomíname veselé zážitky z dovolenky pri jadranskom mori.

    Tento zážitok nám všetkým pripomenul, že príroda nás stále dokáže prekvapiť svojou krásou a že aj v bežných situáciách sa dajú nájsť zaujímavé momenty, a absurdne veselé ako tento. Chobotnica na chorvátskej pláži určite zostane v našich rodinných príbehoch ako ten najvtipnejší zážitok z dovolenky.