Preskočiť na obsah

Drak sa vracia, Dobroslav Chrobák

  Túto knihu som si úprimne vybrala kvôli povinnému čítaniu zo školy. Predsa, čerstvo si ju ešte pamätám a je taktiež cieľovou požiadavkou na maturite.
  Čo sa týka knihy „Drak sa vracia“ od Dobroslava Chrobáka, môj čitateľský zážitok bol nesmierne pútavý a dobrodružný. Táto kniha ponúka úžasné dobrodružstvo prostredníctvom fantázie, ktorá je plná zvratov, nečakaných udalostí a fascinujúcich postáv.
  Hlavným lákadlom pre mňa bola atmosféra, ktorú autor vytvoril. Od prvého okamihu som sa ocitla v jeho svete plnom tajomstva a mágie. Opisy prostredia a scenáre boli tak živé a detailné, že som mala pocit, akoby som sa ocitla priamo v stredovekých dedinských časoch alebo v rozprávkových lesoch.

  Okrem toho ma fascinovali postavy, ktoré sa objavovali v príbehu. Od statočných hrdinov po negatívne postavy, každá postava bola dobre vykreslená a mala svoj vlastný charakter a motivácie. Ich interakcie a rozvoj príbehu ma udržiavali neustále na zaujatú a robili z každej stránky zvratnú a zaujímavú čítaciu skúsenosť.
  Čo sa týka deja, bola som neustále prekvapovaná zvratmi a obratmi udalostí. Autor si dal záležať na tom, aby udržal čitateľov na napätí a nikdy nevedel, čo sa stane ďalej. Každá kapitola prinášala nové dobrodružstvá a záhady, ktoré ma nenechali odložiť knihu až do poslednej stránky.
  Napokon, kniha „Drak sa vracia“ ma nechala s pocitom úžasu a dobrodružstva. Bola to čítacia skúsenosť, ktorá ma upútala od prvého slova a nechala ma túžiť po ďalších príbehoch a dobrodružstvách. Je to kniha, ktorú odporúčam každému, kto miluje fantáziu, dobrodružstvo a záhadu.