Preskočiť na obsah

Duch – strážca školy

    Kedysi, v 18. storočí, stála na mieste našej školy zázračná škola, kde vyliezali mŕtvi z hrobov a stávali sa z nich zombie. A žil tu aj kráľ Legis, ktorý mal vládu nad všetkými a všetkým v škole aj v školskej záhrade. Všetci, čo tu vyliezli z hrobov, boli hneď jeho poddanými.
    Jednej noci mal kráľ zvláštny sen: Ocitol sa na neznámom mieste, prišiel k nemu duch a povedal: “Som duch, strážca školy, a ak sa budeš snažiť dobre hospodáriť s peniazmi, dostaneš odo mňa 10 000 mečov, lebo o rok tu bude vojna o túto školu a napadnú vás nepriatelia. Kráľ sa zľakol a sľúbil mu to. “Tak sme dohodnutí,“ povedal duch, „Máš presne rok, aby si naučil svojich poddaných narábať s mečom”. Zrazu odbila 6. hodina a duch aj sen zmizli. Duchove slová sa naplnili a pred kráľovou posteľou bolo 10 000 mečov.
    O rok, keď bola vojna, kráľ s poddanými vyhrali, ale škola bola poškodená, tak ju zbúrali a postavili z nej dnešnú školu. Ale kráľ svoj sľub, ktorý dal duchovi vo sne, nedodržal. Počas búrania školy mal narodeniny a minul peniaze na výzdobu, občerstvenie a pobyt v laser aréne. Keď sa išiel pozrieť, ako sa stavia nová škola, zavalil ho veľký kameň a kráľ zomrel. A od tých čias blúdi v škole ako zombie a hľadá ducha zo svojho sna, aby sa mu ospravedlnil za porušenie sľubu, ktorý mu dal.