Preskočiť na obsah

E. A. Dal Maschio: „Platón – pravda je jinde“

    Čítanie je zaujímavým spojením zábavy, ponaučenia a rozšírenia obzoru. Veľmi rada by som pre to upriamila pozornosť a venovala tento článok knihe napísanej E. A. Dal Maschiom: „Platón – pravda je jinde“.
    Táto kniha je trochu nezvyčajnou voľbou a dozaista by som ho nezaradila do kategórie „relaxačného večerného čítania“. Ide totiž o knihu, nad ktorou sa v skutku treba zamyslieť a hľadať hlbšiu myšlienku. Všetky myšlienky sú vlastne pred vašim nosom, to jedna vec je prečítať a druhá pochopiť a porozumieť. Kniha ponúka peknú introspektívu do teórie známeho filozofa Platóna, ktorého mnohé názory a teórie i napriek tomu, že žil pred mnohými rokmi, stále platia aj v súčasnosti. Knihu odporúčam prečítať každému, koho zaujíma filozofia a chcel by si o nej rozšíriť obzor – keďže Platón bol jedným z najvýznamnejších filozofov, ktorý zasadil korene filozofie a od jeho teórii sa odvíja kopu ďalších, kniha môže byť skvelým sprievodcom na vašej ceste filozofie a dať jej pevné základy, ktoré zužitkujete aj pri čítaní kníh od iných filozofov.

    Kniha má v sebe veľa otázok aj odpovedí, no osobne si myslím, že jej cieľom nie je len na otázky zodpovedať, no najmä ich v čitateľovi prebudiť.