Preskočiť na obsah

eat pray love

    je jedinečná kniha na zamyslenie, ktorá sa pohybuje medzi autobiografiou a cestovateľským dennikom. Autorka Elizabeth Gilbert otvorila dvere do svojho osobného života a ponúkla zážitoky a myšlienky z jej intenzívnej cesty sebapoznania a sebalásky po rozvode. Kniha je rozdelená do troch častí – jeden rok strávený v Taliansku, Indii a Indonézii, kde autorka hľadá rovnováhu, duchovné naplnenie a v poslednej časti aj lásku.
    Prvá časť knihy nás zavádza do Talianska, kde autorka objavuje radosť z jedla, spoznáva miestnu kultúru, nových priateľov a učí sa žiť prítomným okamihom. Autorka detailne opisuje talianské jedlá a prostredia, čo ju sprevádza na cestách jej objavovania.
    V druhej časti sa presunie do Indie, kde hľadá duchovné uzdravenie a posvätenie. V indických chrámoch a ášramoch objavuje pokoj a pohľad na svet, ktorý je pre ňu úplne nový a inšpiratívny. Jej skúsenosti ju učia cenné lekcie o oddanosti, meditácii a hľadaní vyváženosti v živote.
    Posledná časť knihy je o ceste do Indonézie, kde autorka konečne nachádza lásku a harmoniu v nečakanom stretnutí s Brazílčanom Felipe. Ich vzťah ukazuje, že láska je možná aj vtedy, keď sme ju už takmer vzdali.
    „Eat Pray Love“ je viac než len cestovateľský príbeh – je to hlboká a osobná reflexia o hľadaní seba sama a skutočnej zmysluplnosti života. Autorka svojím otvoreným prístupom k životu a sebareflexiou inšpiruje čitateľov a ľudí čo videli po celom svete. Je to kniha, ktorá pripomína, že najväčšie dobrodružstvo môže byť skryté v našom vlastnom vnútri. Odporúčam ju všetkým, ktorí hľadajú inšpiráciu, lásku a duchovný rast, alebo tým ktorí sa cítia zaseknutí. Film aj kniha všetko krásne zobrazuje.