Ja som si vybrala bájku VLK A PASTIER .
Jeden pastier mal veľkú čriedu oviec ale nechcel mať ovčiarskeho psa . Tak sám pri nich spával . No raz si všimol že okolo čriedy sa potuluje vlk . Ale vždy bol dosť ďaleko . Jedného dňa si pastier potreboval odísť do dediny ale nemal mu kto postrážiť ovce. Tak zavolal vlka a poprosil ho aby ich postrážil .Ale vlk mal už všetko predom vymyslené . A čo pastier zašiel za kopec vlk roztrhal polovicu čriedy . Keď sa pastier vrátil našiel škodu po vlkovi . A namiesto toho aby vyhrešil vlka sa dol si a vravel MÁŠ ČO SI CHCEL . AKO SOM LEN MOHOL VERIŤ VLKOVY ČO SA TVÁRIL AKO OVČIARSKY PES .
Kniha sa mi veľmi páčila lebo bola veľmi zaujímavá a ja celkovo mám rada bájky .
