Preskočiť na obsah

Fablehaven Čaroles, Brandon Mull

    Knihu som si vybrala preto, lebo mám rada dobrodružné a napínavé príbehy, aj fantasy príbehy. A tiež sa mi veľmi páčil obal knihy, čarodejnica na obrázku sa veľmi podobá na čarodejnicu v Tricklandii v Tatranskej Lomnici.
    Čo ma na knihe zaujalo: V knihe je veľa dialógov a priamej reči a preto sa mi zdalo, akoby som bola v príbehu aj ja, akoby sa odohrával blízko okolo mňa.
    Páčili sa mi dialógy medzi Kendrou a Sethom, boli vtipné, často sa hádali a naťahovali ako pubertiaci. Páčilo sa mi tiež, že autor opisoval čarovné bytosti detailne a tak som si vedela predstaviť ako vyzerali. Páčila sa mi postava Kendry, ktorá riešila záhady s kľúčmi a aj keď sa jej nedarilo bola vytrvalá a nevzdávala sa. Často musela napraviť to čo pokazil jej brat. Páčilo sa mi aj ako bol potrestaný Seth za svoju zvedavosť a porušovanie pravidiel.
    Po prečítaní knihy ma zaujímalo kto je autor Brandon Mull. Zistila som, že keď bol dieťaťom nemal veľa hračiek, ale svoj čas trávil tak, že si v hlave často predstavoval rôzne príbehy a sníval za bieleho dňa. Jeho učitelia v škole boli kvôli tomu veľmi nazlostení. Mulla inšpirovali autori J.R.R. Tolkien a J.K. Rowlingová a nakoniec sa sa tiež stal takým slávnym.
    Knihu by som odporučila všetkým, ktorým sa páči fantasy žáner. Sú aj ďalšie štyri časti a teším sa, že si ich tiež prečítam. Pred nedávnom som dostala druhú časť tejto série. Na internete som čítala, že podľa knihy urobia aj film, teším sa na film a či bude taký istý ako knihy.