Preskočiť na obsah

Fallen – Lauren Kate (prvá časť)

  „Ešte pred svetlom boli stvorení anjeli. V jednej chvíli bola tma a potom boli nebesá plné krásnych bytostí, bolo to dokonalé ale nie nadlho. Lucifer sa zbúril proti Bohu, raj bol rozdelený na dve časti. Vojna začala. Každý anjel bol nútený vybrať si medzi svätosťou neba alebo chaosom, ktorý víril vonku. Jeden z anjelov odmietol, veril, že jediná vec za ktorú stojí bojovať je sila, ktorú teraz nazývame láska. Z neba nebol zvrhnutý sám. Tí, ktorí sa nerozhodli, padli v záblesku všemocnej zúrivosti. Toto sú tí padlí. Vyhostení z neba sa túlajú po zemi, kým anjel, ktorý sa vzbúril, neopustí lásku a nepostaví sa na druhú stranu. To bolo v vtedy a toto je teraz.“
  Príbeh začína príchodom Lucindy „Luce“ Priceovej, ktorá je poslaná do internátnej školy Sword & Cross po tragickej udalosti, pri ktorej zomrel jej priateľ. Luce sa na škole stretáva s rôznymi zvláštnymi udalosťami a osobnosťami ako je Penn, Gebi, Roland, Molly, tajomný Cam Briel a temná Arriane, ale najviac ju zaujme tajomný študent Daniel Grigori. . Ich stretnutie je narušené silným pocitom déjà vu, čo naznačuje, že ich vzťah je spojený s minulosťou, na ktorú si Luce nepamätá.
  Luce sa snaží pochopiť, prečo sa Daniel k nej chová tak chladne a zároveň cíti, že je medzi nimi niečo hlbšie. Ich stretnutia sú často prerušené neočakávanými a tajomnými udalosťami, ktoré naznačujú, že ich osud je spojený s niečím oveľa väčším a nebezpečnejším, než si dokážu predstaviť.
  Tieto udalosti zahŕňajú tajomný požiar, ktorý zničí časť školy, a podivné vízie a sny, ktoré Luce začína mať o minulosti a budúcnosti. Postupom času sa prejavujú aj schopnosti, ktoré má Luce a ktoré sú spojené s jej tajomným osudom.
  Luce sa snaží odhaliť pravdu o svojej minulosti a o tom, prečo je taká dôležitá pre Daniela a svet anjelov a démonov. Pritom sa musí vyrovnať s vlastnými strachmi a neistotami, ale zároveň nestráca nádej, že nájde lásku a osud, ktorý je pre ňu určený.
  Luce postupne objavuje hlboké tajomstvá o Danielovej minulosti a jeho skutočnej povahe anjela. Tieto odhalenia jej otvárajú oči a prinášajú nový pohľad na svet, ktorý ju obklopuje a úlohu, ktorú má hrať v boji medzi anjelmi a démonmi.
  Svojmu osudu čelí s odvahou a odhodlaním, ale aj so strachom a pochybnosťami o tom, čo toto zjavenie znamená pre jej vzťah s Danielom a pre budúcnosť sveta, v ktorom žije. Luce sa snaží prijať svoju novú identitu a svoj osud, ale tiež spochybňuje, aký vplyv to bude mať na jej život a životy tých, ktorých miluje.
  Lucinda „Luce“ Price odhaľuje pravdu o svojom osude a spojení s Danielom Grigorim a svetom anjelov a démonov. S Danielovou pomocou a podporou sa Luce stáva čoraz odvážnejšou a pripravenejšou čeliť nebezpečenstvám, ktoré ju čakajú. Ich láska sa ukáže silnejšia ako kedykoľvek predtým a ich spoločný boj proti temnote ich spojí na večnosť.
  Na vrchole dramatického stretu medzi anjelmi a démonmi sa Luce a Daniel stretávajú tvárou v tvár so svojimi nepriateľmi, aby ochránili nielen seba, ale aj tých, ktorých milujú, a zabránili temnote ovládnuť svet. Ich odvaha a odhodlanie sú kľúčom k víťazstvu, aj keď s veľkou obetou.
  Na konci príbehu „Fallen“ od Lauren Kate stojí Luce pred rozhodnutím, ktoré by mohlo zmeniť osud nielen jej, ale celého sveta anjelov a démonov. Rozhodne sa obetovať svoju ľudskú existenciu, aby bojovala proti temnote a chránila ľudí, ktorých miluje. S Danielovou pomocou sa vydáva na nebezpečnú cestu, ktorá ho konfrontuje s mnohými výzvami a rizikami.
  V dôsledku toho sa Luce a Daniel stretnú s mocnými silami temnoty a viny, aby sa postavili zlu a zachránili svet pred zničením. Ich odvaha a odhodlanie sa ukazujú ako kľúč k víťazstvu, aj keď s veľkou obetou.