Preskočiť na obsah

Five Nights at Freddy’s: Into the Pit (Elley Cooper, Scott Cawthon)

    FNAF: Into the Pit

    Táto kniha je zbierkou troch thrillerových príbehov. Vybrala som si túto knihu, pretože som dlhé roky veľkou fanúšičkou tejto franšízy a myslím si, že tieto príbehy sú dostatočne zaujímavé na to, aby zaujali ľudí a inšpirovali ich, aby sa bližšie zoznámili s franžízou, ak ich zaujímajú témy s temnejšou atmosférou.
    Prvý príbeh sa volá „Into the Pit“ a rozpráva o piatakovi Oswald, ktorý sa stretáva s niekoľkými ťažkosťami v živote a snaží sa nájsť peknú rutinu, ako stráviť svoje letné prázdniny. Väčšinu času trávi v miestnej pizzerii s názvom Jeff’s Pizza. Jedného dňa, po hádke so svojím otcom, sa rozhodne, že sa ponorí do opusteného guličkového bazéna v pizzerií, s úmyslom urobiť svojmu otcovi žart, ale namiesto toho sa ocitne v minulosti Jeff’s Pizza, ktoré sa vtedy volalo „Freddy Fazbear’s Pizza“. V minulosti si osvojí niekoľko priateľov a Oswald si užíva čas strávený tam, s niekoľkými podivnosťami, ktoré sa rozhodne ignorovať, ale jedného dňa, keď sa vráti, pizzeria je tma a žltý zajačí animatronik ho zavedie do súkromnej časti pizzerie, kde sa ukáže, že zabil 6 detí. Oswald uteká, ale nie je dostatočne rýchly a zajac nakoniec nahradí jeho otca v súčasnosti pod záhadnými okolnosťami. Oswald teraz musí nájsť spôsob, ako dostať svojho otca späť bezpečne a zdravo.
    Druhý príbeh sa volá „To be Beautiful“. Rozpráva o tínedžerskej dievčine menom Sarah, ktorá bojuje s nízkym sebavedomím a túži byť priateľkou populárnych dievčat v škole, aby zaujala svojho obľúbenca. Po trápnom dni v škole, keď sa vracala domov, narazila na animatronickú bábiku na smetisku s menom „Eleanor“. Po tom, čo ju domov ťahala a trochu ju vyčistila, sa sama zapla a začala s ňou rozprávať. Eleanor Sarah prisahala, že jej môže splniť želanie stať sa krásnou a darovala jej náhrdelník so srdcom a varovala ju, aby ho nikdy nedala dole. Od toho dňa Eleanor každú noc spievala Sarah do spánku a každé ráno, keď sa zobudila, stávala sa o niečo krásnejšou. Jedného dňa pri obednej prestávke, keď sa rozprávala so svojím obľúbencom, pošmykla sa a spadla, jej telo sa rozpadlo a odhalilo pod kožou robotické časti. Ťažko sa dostala domov a našiel Eleanor vj garáži, ktorá jej ukradla telo a identitu, aby získala vlastný život.
    Tretí príbeh sa volá „Count the Ways“ a rozpráva o 14-ročnej gotickej dievčine menom Millie, ktorá je v škole šikanovaná kvôli sklonu jej rodiny začínať projekty a nikdy ich nedokončiť. Nespokojná so svojím životom, Millie vyhľadáva básne o smrti a píše vlastné a romantizuje tento koncept. Jedného dňa nový žiak, Dylan, požiada, aby si sadol vedľa nej na obede, a spriatelí sa s ňou nad knihami a dokonca jej aj dá kompliment. Dylan sa jej začne páčiť, dokonca aj napísala ľúbostnú báseň, no raz počas prestávky vo škole ho vidí, ako sa Dylan drží za ruku s inou dievčinou a smejú sa. Z toho sklamaná, prestanú spolu rozprávať a Millie bola taká naštvaná, že dokonca ani neoslavovala Vianoce tú zimu. Chcela trochu času pre seba, ale nechcela ísť von do chladu, preto odišla do svojho dedkovho garáže, kde našla strašidelného medvedieho animatronika s vyblednutou farbou a dychtivým úsmevom a rozhodla sa schovať sa do jeho brucha. Animatronik sa zobudí, vysmeje sa jej za skrývanie a navrhne niekoľko spôsobov, ako ju zabiť, pretože vie, že písala mnoho básní o smrti a on tiež potrebuje zábavu, pretože sa nudí. Navrhuje mnoho spôsobov smrti: varenie, elektrifikáciu, vyhladovanie atď. Nakoniec si vyberie dekapitáciu, pretože by to bola najrýchlejšia smrť a mohla by mať šancu na útek. Medveď počíta do 3 a čepeľ reze cez komoru.