Preskočiť na obsah

Gabriela Futová- Hľadám lepšiu mamu

  O čom kniha je:
  Príbeh je o druháčke Katke, ktorá nemá otca a príde posledný deň školy domov a mama sa jej hneď začne pýtať aké bolo vysvedčenie. Katka jej ukáže vysvedčenie a mama je šťastná že má dobré známky.
  Mamina jej za odmenu napiekla tortu a kúpila oblečenie. Keď Katka sa spýta mamy či môže ísť spať ku svojej najlepšej kamarátke Zuzke mama jej povedala že nemôže lebo Zuzkini rodičia nebudú doma iba Zuzkin starší brat.
  Katka sa nahnevala a začala svojej mame hovoriť všetky krivdi že nemá otca a ani psa ,ktorého chcela na narodeniny. Bola tak nahnevaná že si zbalila kufor a rozhodla sa že si nájde novú mamu. Odišla von. Keď vyšla na ulicu dlho premýšľala ku komu pôjde. Nakoniec ju napadlo že pôjde ku svojej tete Julke.
  Ku tete Julke to nebolo ďaleko a za chvíľu zazvonila na zvonček. Teta Julka a ujo Peter ju veľmi radi videli. Mala sa tam dobre a aj ich dcérou Kristínku mala Katka rada.
  Lenže neskôr o dva dni jej ujo Peter povedal že ony idú na dovolenku ku moru a Katka musela odisť. Keď odišla napadlo jej že môže ísť ku svojej ďalšej tete Aničke autobusom. Autobus ju odviezol ku tete Aničke ale teta Anička nebola doma. Ale Katku zase napadlo že môže pôjde ku tete Klárike. Cesta jej trvala dlhšie. Teta Klárika bola veľmi milá a mala psíka Rexa. U tety Kláriky bola Katka týždeň a bola spokojná. Mohla tete pomôcť a hrala sa so psíkom. Katka išla spať a ráno sa zobudila a mala roztrhané oblečenie na, ktorom ležal Rex. Bola veľmi nahnevaná na Rexa a chcela odísť. Potom si uvedomila že jej mama je najlepšia a vrátila sa domov. S mamou sa udobrila a všetko bolo ako predtým.

  Dielo mi prinieslo že sa na mamy nemáme hnevať .
  Túto knihu som si vybrala preto lebo ma zaujal názov a mám rada spisovateľku Gabrielu Futovú.
  Najviac sa mi na knihe páčilo že Katka si uvedomila že jej mama ju má rada a že chce pre ňu len to najlepšie.
  Knihu by som odporučila žiakom základnej školy, ktorý majú radi príbehy o tom keď hlavná postava na konci príbehu spraví správnu vec.