Preskočiť na obsah

Gallant

    Olivia Priorová, nemá sirota ktorá vyrastala v dievčenskej škole a všetko čo vie o svojej minulosti, pochádza z matkiného denníka. A po nejakej dobe trpenia medzi ohavnými dievčatami príde list, ktorý ju volá domov do Gallantu. Ked tam dorazí, nik ju neočakáva. Ona však nechce len tak odísť zo sídla, k ktorom má po prvý raz v živote pocit domova. A to aj napriek tomu, že jeho chodby sú plné nejasných prízrakov a bratranec Matthew sa k nej správa odmietavo.

    Vie, že Gallant ukrýva mnoho tajomstiev, a je odhodlaná ich odhaliť. Ked v správnu chvíľu prekročí rozpadajúci sa múr, nájde za ním miesto, ktoré Gallantom je a súčasne nie je. Dom upadá, prízraky tu šalejú trpia a nariekajú a napriek k tomu všetkému tu vládne záhadný pán.

    Olivia vždy chcela niekam patriť, teraz však zisťuje, že jej rodina nesie na pleciach kliatbu, a ak sa má pridať k odkazu Priorovcov, bude sa musieť postaviť desivému pánovi domu…

    Táto kniha bola zaujímava už len z pohladu toho že autorka sa snažila vniesť do knihy paranormálnu atmosféru, príjemne sa mi čítalo je velmi kreatívna plná záhad a napínava aj ked je trochu krvavá ale mne to osobne vôbec nevadilo pretože mám rada takéto knihy a Gallant je jedna z nich.
    Autor: Victoria Schwab