Preskočiť na obsah

Ghostgirl Tonya Hurleyová

    Ghostgirl je kniha o mladom dievčati na strednej škole, ktorá sa cíti neviditeľná. Nešťastnou udalosťou zomrie prvý deň školy a teraz sa musí vysporiadať so životom ducha. Táto kniha bola pre mňa určite veľmi zaujímavé čítanie. I keď zábavná a vtipná, kniha sa dotkla aj nejakých zaujímavých tém, ktoré by mohli byť pre mnohých teenagerov oslovujúce, ako napríklad nájdenie hodnoty samej v sebe, nie len chalanovi alebo kráse. Napriek tomu som v knihe nenašla postavy, ktoré by sa správali, ako naozajstný teenageri, čo mohlo byť čiastočne tým, že sama autorka už v tomto štádiu života nebola.
    Aj napriek prísloviu „nesúď knihu podľa obalu“ som si ju vybrala práve kvôli nádhernej obálke, tá ma totiž okamžite zaujala. Kniha je zo stránky dizajnu naozaj jedinečná.
    Počas čítania som sa nejedenkrát hnevala na hlavnú postavu, ktorá mala vo svojom živote jedinú vec, o ktorú sa zaujímala – zadaného chalana, s ktorým sa rozprávala asi raz. Nakoniec si našťastie uvedomila svoje chyby a pomohla svojim mŕtvym spolužiakom dostať sa na druhú stranu.
    Kniha má jednoduchší štýl písania, ten mi však vôbec nevadil, práve naopak čítalo sa mi veľmi jednoducho a stránky sa v podstate otáčali samy. Určite by som ju však odporučila mladším a dospievajúcim ľuďom, ktorý majú radi satirický humor, jednoduchý dej a dievčenské romány.
    Knihu som si obľúbila a určite si prečítam aj ďalšie dve knihy z tejto série.