Preskočiť na obsah

Grázlik Gabo a banková lúpež

  Autor: Francesca Simon
  Ilustroval: Tony Ross
  Hlavná postava: Grázlik Gabo
  Vedľajšie postavy: Vzorný Vilko, mama, otec, paní Direktorova, Poriadny Peter, Mimi, Náladová Naďa
  Úvod: Túto knihu som si vybral preto lebo je do cela známa a je zábavná. Najzábavnejšie bolo to ako Gabo si robil naprieky s jeho bratom Vilkom. Táto kniha je rozdelená na 4
  Obsah: kapitoly
  1. Grázlik Gabo a školské noviny
  2. Náladová Naďa učitelkou
  3. Vzorný Vilko a pirátska žúrka
  4. Grázlik Gabo a banková lúpež
  V prvej kapitole sa Gabo snaží zarobiť peniaze na mechanického hip-hopového psa tým že predáva komiksy. V druhej kapitole sa Gabo a Vilko musia varovať u Naďi a to sa Gabovi moc nepáči tak, sa začnú hrať na učiteľku a žiakov ale nakoniec sa Gabo a Naďa začnú hádať. V tretej kapitole má Vilko oslavu a odkopíroval od Gaba pirátsku žúrku a preto ho Gabo straší tým, že keď bude mať pirátsku oslavu tak bude prekliaty pirátskou dušou. V štvrtej kapitole hrá Gabo, Naďa a Vilko hru o peniaze. Moja obľúbená kapitola bola druhá a najviac sa mi na nej páčilo to ako sa Grázlik Gabo a Náladová Naďa hádali. S tejto knihy som sa naučil aké je to ťažké zarobiť peniaze.

  Záver:
  Táto kniha je o tom ako Grázlik Gabo túži zbohatnúť preto začne písať školské noviny. Spolu s ním sa presvedčíte, že to nie je také jednoduché, že pirátske kliatby existujú a krvilačný pirát nie je jediný postrach deciek. Stačí, keď za katedru zasadne Náladová Naďa. Gabo ju však opäť prekabáti-rozhodne sa vykradnúť banku.