Preskočiť na obsah

Grázlik Gabo a futbalový zápas, Francesca Simon

    Grázlik Gabo nazrel do bratovej, Vilkovej izby a Vilko robil práve denník, ktorý mali na domácu úlohu a chcel vedieť čo doňho píše. Tak Gabo vošiel do izby a chcel si prečítať denník ale sa mu to nepodarilo. V jeden deň bol Vilko preč, mama bola dole na počítači a otec v záhrade Gabo sa rozhodol si ísť prečítať denník a zistil že tam nič nebolo o Gabovi napísané tak sa to rozhodol Gabo prepísať. Na ďalší deň bola besiedka o denníkoch a prvý išiel čítať Vilko a keď to čítal tak ho pani učiteľka prerušila a išiel ďalší žiak.
    2. Kapitola – Gabovi sa snívalo v triede že bol na futbalovom zápase veľmi dobrý a práve vtedy ho pani učiteľka prerušila. Pani učiteľka povedala že sa ich tím dostal do zápasu proti tímu Manchester United. Všetci na ten zápas chceli ísť ale mohol ísť len jeden a to bol ten ktorý bude najlepším hráčom zápasu triedy. Nastal čas na zápas triedy a Naďa, Gabo a Rišo faulovali, lenže pani učiteľka si to nevšimla lebo sa pozerala na občana ktorý, pobehoval popri bráne a keď skončil zápas tak išli všetci do triedy a najlepším hráčom bol Gabo.
    3. Kapitola – Gabo si doma skúšal oblečenie a všetko mu bolo malé a mama povedala že pôjdu do obchodu. Gabovi sa nechcelo ísť na nákupy do detského oddelenia. Nakoniec teda išli na nákupy s mamou a mama Gabovi vybrala nohavice a mal si to ísť vyskúšať do kabínky a v kabínke boli dvere do obchodu videohier tak tam išiel o chvíľu prišla mama a naspäť ho zobrala do detského oddelenia. Nakoniec vybrali nohavice ale aj topánky ktoré svietili a keď ste dostupili tak to vydávalo zvuk.
    4. Kapitola – Gabo bol v triede a pani učiteľka predstavila nového žiaka a Gabovi bol ten nový žiak povedomý. Nakoniec si spomenul že to je šéfov Šaňo a s Gabom nemali veľmi dobrý vzťah. Gabo ho chcel dostať preč zo školy ale nedarilo sa mu to a Gabov otec si myslel že má Gabo dobrý vzťah so Šaňom ale bolo to naopak. Jeden deň nebol v škole Šaňo a Gabo si myslel že Šaňo odišiel zo školy ale pani učiteľka mu práve povedala že Šaňo je chorý a má mu odovzdať domácu úlohu a Gabo tu úlohu zmenil na úplne nezmyselnú a odovzdal mu to a na druhý deň mu povedal Gabov otec že Šaňa odhlásia z tej školy.
    Kniha ma zaujala hlavne obsahom, ľahko sa čítala a to ma posúvalo v čítaní ďalej. Kniha ma obohatila o ďalší čitateľský zážitok.