Preskočiť na obsah

Grázlik Gabo a kliatba múmie

  Grázlik Gabo a kliatba múmie
  Francesca Simon
  Túto knihu som si sama nevybrala, ale dostala som ju ako darček. Veľmi rada čítam a spoznávam rôzne príbehy, tak som sa jej potešila.
  Príbeh je o tom, že jedného dňa bol Gabo doma sám a chcel sa zahrať zo súpravou-múmii, ktorá patrila jeho bratovi Vilkovi. Ale Gabo mal zakázané sa hrať s Vilkovými hračkami a nemohol ísť do jeho izby len tak bez opýtania. Keďže dnes bol doma sám, išiel do jeho izby bez opýtania a zobral si súpravu.
  Keď prišiel Vilko domov a vošiel do svojej izby, uvidel tam Gaba. Spýtal sa ho, čo tu robí a prečo drží jeho súpravu. A Gabo mu v rýchlosti povedal, že ho chce ochrániť pred kliatbou múmie. Vilko bol zvedavý a chcel vedieť pred akou kliatbou. Gabo mu to celé vysvetlil a vymyslel si, že ta múmia môže byť ich mačka, otec, on alebo mama. Vilko mu to všetko neveril. Gabo ho upozornil, nech si dáva pozor. Vilko ho išiel požalovať mame. Gabo sa bál, že bude mať zle. Keď Vilko prišiel za mamou a spýtal sa jej, či je múmia, mama mu povedala, že je, keďže nevedela, čo Gabo urobil. Vilko sa zľakol a utiekol za bratom. Povedal mu, že mal pravdu, že mama je naozaj múmia. Gabo bol prekvapený.
  Tak sa dohodli, že spravia taký rituál, aby sa zbavili kliatby. Museli toaletným papierom zabaliť ich mačku, lebo si Gabo vymyslel, že múmie jedia vnútornosti mačky. Zabalili ju, aby ju ochránili. Ale Gabo sa chcel zahrať stále so súpravou, tak nahovoril Vilkovi, že musí zabaliť aj jeho. V hlave si Gabo povedal, že 30 minút mu postačí na zahranie sa. Preto brata zabalil a dúfal, že Vilko toľko vydrží. Ale vtom vošla mama do izby a začala kričať: „Čo sa tu deje?“ Vilko sa vyplašil a začal vykrikovať, že prišla múmia. Keď stíchol, mama Vilkovi vysvetlila, že si to Gabo celé vymyslel. Vilko jej uveril a ukľudnil sa. Gabo za trest dostal zaracha a celý týždeň nemohol pozerať televízor. Odvtedy sa Gabo už nikdy nechcel hrať s bratovou súpravou pre múmie.
  V príbehu mi bola sympatická postava Gaba, pretože má bláznivé nápady, aj keď niekedy neposlúcha a robí zle mladšiemu bratovi. Pači sa mi, ako sa vždy v rýchlosti vynájde a dokáže brata presvedčiť o hocijakej hlúposti.
  Aj keď kniha nesplnila moje očakávania, pretože som čakala iný príbeh, čítanie ma bavilo. Príbeh bol vtipný a aj poučný.
  Pokiaľ sa chcete zabaviť a máte radi bláznivé príbehy, tak túto knihu Vám môžem odporučiť.

  Dominika Iskrová,
  ZŠ, Mierové námestie 255/27, Handlová
  5. ročník