Preskočiť na obsah

Grázlik Gabo a Rýchle prachy-Francesca Simon

  Grázlik Gabo bol jednoducho grázel. A jeho brat Vilko ho veľmi rozčuľoval lebo on bol perfektný.
  Grázlik Gaboo a útek z domu. Grázlik Gabo nezvládal to že všetka pozornosť išla jeho bratovi Vilkovi. A preto sa rozhodol utiecť. Hovoril že si zbalí iba najpotrebnejšie veci. Ale bolo to práve naopak. Zbalil si futbalovú loptu, zobral si komiksy, vodnú pištol 2000, hry. Aby sa v džungli nenudil. Po dlhej ceste asi 10 minút bol unavený a zastavil sa v dome na strome čo postavil s kamarátmi. A tam stretol Náladovú Naďu. Tá ho odohnala. Ale Grázlik Gabo si predtým zobral jej keksy a utiekol. Potom zacítil že jeho otec varí palacinky a prišiel domov.
  Grázlik Gabo a športový deň.
  Vilko mal na starosti priniesť vajíčka na tvrdo. Ale tie vajíčka začali explódovať keď ich žiaci niesli na lyžičkách. Bol to Grázlik Gabo kvôli tomu že ráno pred odchodom vymenil vajíčka za iné. Vilko bol na celý športový deň vylúčený. Aj keď to urobil Gabo. Pri preteku o rýchlosť vyhral Gabo tak že ostatným deťom hodil cukríky pod nohy a oni ich jedli. To bola jeho prvá výhra za dva roky. Čiže bol veľmí šťastný
  Grázlik Gabo a Rýchle Prachy
  Grázlik Gabo nemal peniaze. Ale Grázlik Gabo chcel peniaze. Tak sa rozhodol že predá nepotrebné veci. Napr. Tatinovú raketu. Maminín parfém a najhoršie svojho brata. Keď prišla Náladová Naďa Kúpila si Vilka ako otroka. Keď mamina zistila že Grázlik Gabo predal Vilka bola naštvaná. A preto donútila Grázlika Gaba kúpiť Vilka späť a tak sa aj stalo.
  Vianoce Grázlika Gaba
  Grázlik Gabo chcel slizomet. Ale vedel že rodičia u to nekúpia. Ked prišla jeho bohatá teta bol šťastný leboo si myslel že ona mu ho donesie. Lebo vedel že mu to rodičia nedajú. Cez noc sa išiel pozrieť na darčeky. Zistil že nedostal slizomet. Ale že jeho otravný bratranec áno. Tak vymenil menovky a keď sa zobudili ostatný a ráno otvárali darčeky Gabo bol šťastný lebo ako keby dostal slizomet. A jeho otravný bratranec plakal lebo on nedostal slizomet a namiesto toho dostal ponožky.