Preskočiť na obsah

Grázlik Gabo a tajný spolok

  Knihu som si vybral pretože som už čítal prvý diel tejto knihy a veľmi sa mi páčila pretože je veľmi humorná. Kniha mi priniesla lepšie čítanie z porozumením a keď sa k niekomu budem správať zle, on často neurobí výnimku.

  V knihe v prvej kapitoly Gabo a jeho ostatný spolužiaci idú na očkovanie ale Gabo odmieta ísť na poslednú chvíľu si uvedomí že keď sa bude tváriť že je chorý nemusí byť očkovaní. Tak začne falšovať chorobu a lekárka ho pošle domov. V dome Gabova mama zavolá lekára ten si všimne že nie je chorý tak povie že sa da vyliečiť iba očkovaním.

  V druhej kapitole si Gabo vytvorí tajný spolok v stane s Vilkom ako strážcom a Naďa si tiež vytvorí tajný spolok s jej kamarátkou Mimi ktorá si nevedela heslo na vstup tak jej ho Naďa povedala ale Gabo ho počul, preto tam išiel zjesť sušienky keďže vedel heslo tak ho pustili ale váhali keď im Gabo zjedol sušienky a utiekol. Naďa sa naštvala a vyhodila Mimi na týždeň ale Mimi dala výpoveď. Potom Naďa nastavila pasť pre Gaba a Gabo pre ňu. Nakoniec sa Vilko nachytal na Ňadinu pasť a Mimi na Gabovu.

  V tretej kapitole si VZORNÝ Vilko pomyslel aké je to byť grázlik ako Gabo. Celý deň sa Vilko pokúšal byť grázlik ale mama by obvinila Gaba.
  Nakoniec chcel byť Vilko zase vzorný ale až vtedy si toho mama všimla a začala kričať z otcom.

  V štvrtej kapitole má Gabo narodeniny a sú tam všetci spolužiaci: náladová Naďa, grázlik Gabo, mrzutá Mimi, Svedomitý Samko, zúrivý Zdeno, ufňukaný Urbanko, drsný Dodo, lenivá Linda, bystrá Bea a drzý Dávid. Všetci mu dali darčeky ale Gabovi sa nelúbili tak sa naštval a všetkých postriekal z vodnou pištolou. Mama a otec povedali že už nikdy mu nespravia narodeniny ale to hovoria každý krát.

  Koniec