Preskočiť na obsah

grazlik gabo

  Filip Martinkovič 9.B

  Autor: Francesca Simon
  Ilustroval: Tony Ross
  Názov: Grázlik Gabo a tajný spolok

  Grázlik Gabo a tajný spolok.
  Tak mne osobne sa ta kniha páčila, lebo ja som tiež taký grázlik a určite by som ju doporučil aj daľším. Celkovo tá kniha ma viacero príbehov. Raz tam bolo o pani Ihličkovej. Je to doktorka, ktorá mala očkovať Gaba (hlavný hrdina). Druhá čast bola o Gabovom tajnom spolku. Kde sa chceli Gabo a Vilko pomstiť kamarátkam.
  3 časť Vzorný Vilko a jeho neposlušný deň. Vilko je Gabov brat. Vilko je ten vzorný, ktorý vždy poslúchal. A Gaba stále napomínali: “ nejedz lyžičkou, ale vidličkou“. Vilka to nahnevalo a chcel vedieť aké to je byť grázlikom. Nakoniec uznal, že najlepšie bolo to keď bol vzorný. 4 časť bola o Gabových narodeninách. Gabo chcel veľa rôznych vecí od lopty zo spidermanom ku striekacej vodnej zbrani za 200e a keď mal narodeniny tak dostal všetko čo v živote nechcel vidieť. Dostal veľa kníh.
  No a môj názor na hlavnú postavu je taký zmiešaný, lebo si neváži čo pre neho rodičia robia. Je k ním drzý. Moje zhodnotenie na záver je také, že som sa na tejto knihe veľmi dobre pobavil a odporúčam ju všetkým, koho nebavia knihy.