Preskočiť na obsah

Hachiko – Nicole Irving

    Hachiko je pes, ktorý je známy svojou výnimočnou vernosťou a oddanosťou svojmu majiteľovi a stal sa symbolom pravej lásky a vernosti. Hachiko bol rasy akita , druh známy svojou inteligenciou a oddanosťou.
    Príbeh Hachika sa odohráva v Japonsku. Bol verným spoločníkom profesora Hidesaburo Ueno, ktorý pracoval na univerzite v Tokiu. Hachiko každý deň sprevádzal svojho pána na stanicu, kde profesor nastupoval do vlaku na cestu do práce. Po návrate z práce ho Hachiko vždy čakal na stanici, aby ho sprevádzal domov. Tento rituál sa opakoval každý deň až do tragickej udalosti v roku 1925, keď profesor Ueno zomrel na pracovisku. Aj keď majiteľ už na stanicu nechodil, Hachiko každodenne prichádzal a čakal, dúfajúc, že ho uvidí znovu.
    Hachikov neúnavný rituál čakania prilákal pozornosť miestnych obyvateľov a príbeh sa rozšíril po celom Japonsku. Ľudia začali nosiť jedlo a vodu, aby ho podporili počas čakania na svojho majiteľa. Hachiko sa stal symbolom vernosti, oddanosti a bezpodmienečnej lásky k človeku. Roky plynuli , ale Hachiko neprestal čakať. Dni strávil na stanici, čakajúc na profesora, až kým sám nezomrel v roku 1935.
    Aj keď stratil svojho majiteľa, Hachiko zostal v srdciach ľudí ako symbol vernosti a neustálej lásky. Príbeh Hachika sa stal inšpiráciou pre mnohé knihy, filmy a iné umelecké formy. Jeho socha je umiestnená na stanici Shibuya v Tokiu ako trvalá pripomienka jeho vernosti a oddanosti. Príbeh Hachika pripomína ľuďom silu lásky a oddanosti i dôležitosť prekonávať prekážky a byť verným bez ohľadu na okolnosti.