Preskočiť na obsah

Hamlet

    Príbeh hlavného hrdinu Hamleta začína po smrti jeho otca kráľa Dánska, ktorého duch sa mu zjaví, medzitým Claudius, sa stane novým kráľom a ožení sa s Hamletovou matkou Gertrúdou. Hamlet sa rozhodne pomstiť smrť svojho otca a zistiť pravdu o jeho smrti.
    Hamlet sa ocitá v dileme medzi pomstou a odpustením, medzi láskou a nenávisťou. Hamlet je rozhodnutý pomstiť otcovu smrť a odhodlaný zistiť pravdu.
    Hamlet sa rozhodne predstierať šialenosť, aby získal viac informácií. Jeho správanie spôsobuje zmätok a neistotu medzi ľuďmi okolo neho, najmä u jeho priateľov a rodiny. Medzitým sa zamiluje do Ofélie. Obaja sa navzájom milujú, ale ich vzťah je komplikovaný kvôli Hamletovým úvahám o pomste a Oféliiným citom k svojej rodine.
    Okrem toho, Hamlet sa stretáva s mnohými intrigami a zradami v kráľovskom dvore. Claudius je informovaný o jeho šialenosti a rozhodne sa poslať ho do Anglicka, kde by mal byť zabitý. Hamletovi sa podarí zistiť o tomto pláne a zmeniť list s rozkazom na smrť. Po návrate do Dánska je pripravený na konečnú konfrontáciu s Claudiom a dosiahnutie svojej pomsty.
    Vo veľkom finále príbehu dochádza k dramatickej bitke medzi Hamletom a Claudiom, ktorý je nakoniec porazený a zomiera. Avšak, počas bitky sám Hamlet je ranený a umiera. Dráma končí tragicky, s mnohými zabitiami a sklamaniami, ale aj s odhalením pravdy