Preskočiť na obsah

Hamlet od William Shakespeare

    Hamlet od Williama Shakespeara

    Hamlet je jedno z Shakespearových najznámejších diel. Táto dráma je v skratke o dánskom princovi, mladom Hamletovi, ktorému sa zjaví duch jeho otca (Hamlet) a zistí, že príčinou jeho smrti bola vražda spáchaná jeho strýkom, aby sa stal kráľom. Preto sa princ celý príbeh snaží pomstiť smrť jeho otca Hamleta a zabiť jeho strýka Claudia.
    Táto kniha sa mi dobre čítala, aj keď som niektorým slovám občas nerozumela, no keď som si ich vyhľadala, tak som chápala deju. Obsahovala mnoho zaujímavých filozofických myšlienok, ktoré mi naozaj pomohli sa do tohto diela zaľúbiť. Postava Hamlet sa mnohokrát zaoberala myšlienkami, ktoré ma prekvapili, keďže predtým, ako som si prečítala túto knihu som nezvykla čítať knihy v takomto štýle, kde je veľa vnútorného prežívania. Od toho momentu, ako som si toto prečítala, sa mi zapáčil tento štýl písania. Síce sa mi na začiatku moc nepáčila, keďže to nebol môj obvyklý výber pre knihu a ešte som si na to nezvykla, no po pár stranách som sa do deja ponorila.
    Dielo Hamlet mi pomohlo sa začať naozaj zaujímať o knihy a plánujem si prečítať viacero kníh, na ktoré by som predtým ani nepomyslela. Som veľmi rada že som dielu Hamlet dala šancu a nechala sa motivovať do čítania kníh.