Preskočiť na obsah

Hamlet Shakespear

    Moja obľúbená kniha
    Ako môžte poznať podľa názvu toto bude o mojej obľúbenej knihe. Kniha hamlet, dostal som sa ku nej cez referát na slovenský jazyk. Najprv som si vravel ze to bude nuda a ze ma to nebude bavit. Ale to všetko bolo pred tým ako som ju prečítal.
    Moja obľubená časť:
    Začalo to tým že kráľ Dánska zomrel. Mal manželku gertrúdu a spolu mali jedného syna hamleta. Raz jeden deň po pohrebe Dánskeho kráľa boli vojaci na hradbách a strážili hrad, zrazu uvideli akéhosik ducha. Keď sa ku nemu priblížili tak duch odyšiel, vraveli si medzi sebou že vypadal ako náš bývalý kráľ. Deň na to sa to zopakovalo presne o pol noci. Rozhodli sa zavolať bývalého kráľovho syna Hamleta. Hamlet im najprv neveril ale potom keď ho uvidel bol prekvapený a vravel si čo sa deje tak išiel za ním prenasledoval ho. Potom sa ho spýtal keď na chvíľku zastal “ kto si ,, odpovedal „vlastného otca si nepoznáš, ktorý bol otravený vlastným bratom,, a zmizol. Vtedy sa hamlet zastavil a zaskočilo ho to ale vedel že otca vlastného musí pomstiť.
    Tak toto bolo jedna z viacerých dejstiev z hamleta akože nebola to ani dlhá a ani krátka kniha taka akurát. Toto bolo rozprávanie o mojej obľúbenej knihe. Dúfam že sa vám páčilo.