Preskočiť na obsah

HARRY POTTER A KAMEŇ MUDRCOV: J. K. ROWLINGOVÁ

    Túto knihu som si prečítal na základe odporúčania bratranca Marcela, ktorý číta už tretí diel. Nerozumiem, ako som mohol vydržať doteraz bez tohto príbehu. Filmy som videl veľakrát, ale kniha je predsa len kniha. Konkrétne táto ma vcucla a som si istý, že už ma nepustí. Pri čítaní knihy som vedel, čo sa bude diať, ale stále tam zostalo veľké ALE – Harry Potter mal pre mňa takú očarujúcu atmosféru a tak ma vťahoval do svojho sveta, že som mu jednoducho nevedel odolať.
    Štýl písania je jednoduchý a dej rýchlo odsýpa. Oproti filmu vie stále ponúknuť niečo nové. Je zbytočné písať niečo k obsahu, tento príbeh mladého čarodejníka hýbe svetom už dlho a preto som rád, že si ho aj ja môžem vystaviť na poličke v obývačkovej knižnici.
    Najviac mi v hlave utkvela hlavná myšlienka, že dobrí kamaráti majú držať spolu za každých okolností. Malý človek dokáže poraziť veľkého čarodeja. Aj keď sa Harry stáva slávnym nepovyšuje sa a zdoláva prekážku za prekážkou.
    Po prečítaní som zistil, že tento príbeh budem vnímať úplne inak. Ak ste teda ešte nezažili ani knihu, ani film, určite vám ako prvé odporúčam knihu. Túto knihu odporúčam každému, kto má rád napínavé čítanie a kúzelnícky svet. Je to absolútne jedinečné dielo.