Preskočiť na obsah

Harry Potter a Kameň mudrcov (Joanne Rowlingová)

    Harry Potter a Kameň mudrcov

    Joanne Rowlingová narodená 31.júla 1965 v Yate píšuci pod menom JK Rowlingová je britská spisovateľka, známa najmä vďaka množstvu kníh o čarodejníckom učňovi Harry Potterovi. Táto séria kníh získala celosvetový úspech vrátane mnohých ocenení. Okrem písania kníh o Harry Potterovi je autorka známa aj svojím životným príbehom – prešla si ťažkým obdobím a zo ženy, ktorá bola odkázaná na sociálne dávky, sa v priebehu 5 rokov stala uznávaná a celosvetovo známa multimilionárka.
    Harry je mladý čarodejník, ktorému pán zla, lord Voldemort, zabil rodičov. Takže musel žiť so svojím strýkom a tetou a byť nenávidený a zanedbaný po celú dobu, kým bol známy vo svete kúziel. Harry navštevoval magickú školu v Rokforte od svojich 11 rokov a zoznámil sa so svetom kúziel. Hrá za svoj internát metlobal. Jeho kamarátmi sú Ron a Hermiona. Spoločne hľadajú človeka, ktorý sa pokúša ukradnúť Kameň múdrych – elixír života a nástroj bohatstva. Kameň mudrcov však nechcel ukradnúť nepriateľský profesor Snape, ako sa na prvý pohľad zdalo, ale lord Voldemort, ktorého duch prežíval len vďaka telu profesora Quirrella.Harry a Dumbledore (riaditeľ čarodejníckej školy v Rokforte) Voldemorta zastaví a Kameň mudrcov je zničený.
    Čítanie bolo pre mňa veľmi pútavým, myslel som si, že neprečítam možno ani desať strán. Opak bol pravdou. Ak chcete trochu utiecť od reality a tak povediac vypnúť, skúste si prečítať túto knihu. Určite mi dáte za pravdu.