Preskočiť na obsah

Harry Potter a Ohnivá čaša

    Príbeh je štvrtým dielom úspešnej série o živote mladého čarodejníka- Harryho Pottera. Je to jedno z najznámejších diel od slávnej J.K. Rowlingovej.
    Príbeh je o sirote- Harry Potterovi, ktorý ma medzičasom len 14 rokov. Tento rok sa na strednej škole čarodejníckej menom Rokfort koná Čarodejnícky turnaj, v ktorom sa proti sebe postavia najlepší čarodejníci stredných čarodejníckych škôl. Za výber súťažiacich je zodpovedná Ohnivá čaša. Výhra v tomto turnaji znamená pre víťaza večnú slávu. Meno Harryho Pottera hodil do čaše Voldemortov pomocník, keďže Harry nemohol lebo mal málo rokov. Lenže Harry o tom nevedel, turnaj pre tak mladého čarodejníka je veľmi nebezpečný. Čaša bola začarovaná. V prvom kole si Harry Potter poradil s drakom, vďaka pomoci kamarátom a iných profesorov. Jeho protivníci taktiež úspešne pokračujú v ďalších kolách. Ďalšie úlohy ako plávanie pod vodou a začarovaný labyrint tiež zatiaľ zvládajú. Jedna súťažiaca – Fleur- vypadla v poslednom kole a Victor medzičasom tiež. Ostáva Cedric a Harry, ktorí sa víťazného pohára chytia naraz. Lenže ten je začarovaný ako prenášadlo a prenesie ich to na opustený cintorín. Tam už ich čaká Voldemort a jeho smrťožrúti. Cedric na cintoríne zomiera rukou Voldemorta. Harry s ním bojuje a nakoniec sa vďaka prenášadla dostane naspäť na turnaj, aj s mŕtvym Cedricom. Všetci sa síce tešia , no netušia, že Voldemort sa vrátil a je odhodlaný naďalej bojovať. Toto však neveští nič dobré. Práve preto spočiatku nikto nechcel Harrymu veriť o jeho návrate. Nakoniec si všetci uctia Cedricovu pamiatku a pokračujú ďalej v študovaní na strednej škole čarodejníckej. Napriek strachu z návratu Voldemorta, nikto sa nevzdáva.
    Táto kniha ma neskutočne bavila, tak ako aj všetky ostatné časti o Harry Potterovi. Toto je moja obľúbená, pretože ma dosť oslovila. Určite by som ju odporúčila všetkým, ktorí majú radi fantasy.