Preskočiť na obsah

Harry Potter a ohnivá čaša

  Harry Potter nastupuje do štvrtého ročníka čarodejníckej školy. Tento rok je ale iný. Na Rokforte sa koná Trojčarodejnícky turnaj. Al kvôli novej obmedzenej vekovej hranici sa zúčastniť môžu len študenti, ktorí majú viac ako sedemnásť rokov.
  Ohnivá čaša však vyberie aj štvrtého účastníka a to Harryho Pottera. Ako s však dostalo meno štrnásť ročného chlapca do čase?
  Harry a ostatní reprezentanti musia odolať trom nebezpečným úlohám. A to bojovať s drakmi, zachrániť svojho priateľa v Čiernom jazere a nájsť víťazný pohár v labyrinte. Za všetkým ohrozením, ktorému Harry čelí stojí, samozrejme Voldemort a rokfortský nový učiteľ proti čiernej mágii.
  No nie je presne tým, kým si myslíme, že je. Bartemius Crouch mladší na seba vzal podobu profesora Moodyho. Voldemortové temné sily premôžu Harryho a jeho protivníka Cedrica Diggoryho v labyrinte pri blízkej výhre. Tragická smrť, za ktorú môže Voldemort, však šťastnú výhru pre Harryho ukončí.
  Celá škola sa dozvie, že Voldemort je späť. Aj keď odhalia pravdu a Bartyho zatknú v Azkabane, Harry stratil svojho verného priateľa. Na jeho pamiatku si škola pripravila príhovor, a tak ukončili ďalší nezabudnuteľný školský rok.
  Ale Harryho príbeh ani zďaleka nekončí a opäť začína boj, veď viete s kým.

  Dunková Tamara Gymnázium, Lorencová 46, Krompachy