Preskočiť na obsah

Harry Potter a ohnivá čaša

    Harry Potter a ohniva čaša

    Moja obľúbená kniha je Harry Potter a ohniva čaša ktorú napísala J.K.Rowlingowa v roku 2001. Je to štvrtá časť ktorá sleduje príbeh mladého čarodejníka Harryho a jeho kamarátov. Ku tejto knižke vznikol aj rovnomenný film. Filmy k Harrymu Potterovi sú podobne dobré ako knižky hlavne obsadenie hercovu a prostredia v ktorom je natáčane . Rekvizity a špeciálne efekty vás vtiahnu do toho sveta a kúziel .
    Ale ja nemám písať o filme ale o knihe. Tuto knihu som si vybral preto lebo narozdiel od filmu ma viacej detailov a je to jedna z mojich najobľúbenejších časti. Najviac ma asi bavil koncept turnaju v ktorom súťažiaci súťažili o ohnivu čašu vo viacerých kolách a Harry bol neplánovanou zvolený. Kniha začína tým že Harry a jeho kamoši idu pozrieť majstrovstva v met obale ktorý bol prerušený útokom smrti jedov čo sú vlastne záporne postavy. Celý Rokfort je v strachu kvôli útoku a bezpečnosti žiakov. Tento rok Rokfort hosťom turnaja o ohnivu čašu na ktorom sa zúčastnia zahranične školy. Z každej školy sa vyberie jeden žiak ktorý bude prezentovať svoju školu. Presúvame sa teda do rokfortu kde Harry a jeho kamaráti pozorujú príchod hosti. Kde sú všetci žiaci v škole začína sa rozhodovanie kto pôjde bojovať za svoju školu v turnaji . Žiaci nad 18 hádžu svoje mená do čaše ktorá neskôr zvoli 4 účastníkov. Ide sa na zvolenie žiakov a vyhlásia 4 každý z inej školy. Kde už sa všetci radujú tak čaša vyhodí 5 meno ktoré je Harry Potter. Keďže Harry nemá 18 tak si nemohol hodiť svoje meno do čaše.
    Príbeh teda sleduje Harryho ktorý nepravom bol zvolený na účasť v turnaji. Je tam veľa zvratov pre ktorých sa oplatí knihu čítať. Kniha ma aj viacero pokračovaní. Kniha ma veľmi zaujala a je veľmi dobre napísaná.