Preskočiť na obsah

Havran Nezbedník – Poslúchať je tažké

    Knihu o havranovi som si vybral preto, že mám rád zvieratká a je aj vtipná a zábavná. Hlavnou postavou tejto rozprávky je havran. Havranove správanie mi pripomína to moje.

    Okrem havrana sa píše v knihe aj o iných zvieratkách čo žijú v lese. Na začiatku tieto zvieratká spolu sedia pri stole a obedujú. Havran ich ale svojim správaním vyrušuje a niektoré z nich sa preto naňho nahnevajú.

    Neskôr sa havranovi sníva sen o jeho narodeninách, ktoré bude mať čoskoro. Na narodeninách má najradšej darčeky a ak nezlepší svoje správanie žiadne darčeky nedostane. Rozhodol sa preto požiadať o pomoc zvieratka z lesa.

    Ovečka napríklad nemá s poslúchaním svojich rodičov žiadny problém. Havran ale zistil, že správať sa slušne nie je také jednoduché ako si najskôr myslel. Zajac mu preto pomohol napísať zoznam pravidiel slušného správania. Zapamätal som si tieto pravidlá: pri jedle sa nerozpráva a ani nemľaská, s plnými ústami sa nerozpráva, pred jedlom sa umývajú ruky.. A pre mňa najsmiešnejšie pravidlo: slovo na H sa nehovorí. Aké je to asi slovo??

    Havran sa nakoniec naučil že neslušné správanie je zlé, ale jeho narodeninovým prianím bolo aby v tento deň on a aj ostatné zvieratká mohli zabudnúť na pravidlá správania a mohli si robiť zase len to čo budú chcieť.