Preskočiť na obsah

Heidi, dievčatko z hôr

    Túto knihu som dostala ako malá na narodeniny od mojej tety. Táto kniha je aj sfilmovaná ako animovaná rozprávka alebo hraný film. Rozprávku Heidi som ako maličká zbožňovala a aj teraz si ju veľmi rada pozriem.
    Hlavnou postavou je Heidi. Heidi bolo dievčatko, ktoré stratilo rodičov. Starala sa o ňu jej teta Deta. Deta ju priviedla k jej starému otcovi. Tam stretla Petra, ktorý mal slepú starú mamu. Jedného dňa k ním prišiel farár, ktorý chcel, aby Heidi išla do školy. Keď už Heidi bola staršia, prišla k ním jej teta Deta, ktorá chcela vziať Heidi naspäť k dievčaťu menom Klára, ktorá bola ochrnutá. Naučila sa tam čítať a písať. Heidi sa už nikdy nevrátila k starému otcovi. Bol veľmi smutný, pretože mal Heidi veľmi rád.
    Táto kniha má tvrdý obal. Je modrozelenej farby, stredne hrubá a má 100 strán. Povedala by som, že je to skôr textová ako obrázková kniha, ale zároveň je tam veľa pekných obrázkov. Je napísaná veľkým písmom.
    Táto kniha vo mne vyvoláva radosť, ale zároveň aj smútok, pretože koniec tejto knihy je smutný. Nekončí sa veľmi dobrým koncom možno pre Heidi áno, ale pre starého otca nie. Obsahuje v sebe veľa umeleckého opisu.
    Určite túto knihu odporúčam možno nie pre starších, ale nikto nevie, komu sa aký žáner páči a ak ste nevideli rozprávku Heidi ,tak si ju určite pozrite alebo prečítajte.