Preskočiť na obsah

Heroínové denníky: Rok v živote rozbitej rockovej hviezdy (Nikki Sixx)

    The Heroin Diaries: A Year in the Life of a Shattered Rock Star je kniha, na ktorej sa podieľali Nikki Sixx , basgitaristka rockovej skupiny Mötley Crüe , a Ian Gittins. V knihe sa prelínajú dodatočné úvahy o období od Sixxa a iných. Kniha obsahuje aj množstvo čiernobielych fotografií, textov piesní, náhodných myšlienok a umeleckých diel. Knihu navrhol Paul Brown podľa strany 406. So svojou ďalšou skupinou Sixx:AM nahral Sixx koncepčný album s názvom The Heroin Diaries Soundtrack ako hudobný sprievod ku knihe. Album vyšiel v roku 2007.
    Kniha má 413- strán, sú to denníkové záznamy, ktoré napísal od Vianoc 1986 do Vianoc 1987. Celkom podrobne opisujú obdobie nahrávania albumu Mötley Crüe Girls, Girls, Girls a turné Your Girls Girls Girls , ktoré končí smrťou z predávkovania heroínom koncom roku 1987. Kapela sa rozhodla skoncovať s heroínom. TJe tu zaznamenaný Sixxov vzťah s vtedajšou priateľkou Vanity a jeho rodinou, ako aj jeho drogová závislosť. Sixxove temné boje so závislosťou a depresiou sú prekvasené vtipnými anekdotami o jeho vtedajšom divokom životnom štýle.
    Sixxova skupina Sixx:AM nahrala The Heroin Diaries Soundtrack , hudobný album inšpirovaný knihou. Album vyšiel pred vydaním knihy. V auguste 2007 vstúpil do rebríčka Billboard Independent na 7. mieste. Niektoré skladby majú v albume hovorené slovo, kde aj sám Sixx číta z knihy.