Preskočiť na obsah

Holly Jackson – Killjoy

    Kniha KillJoy od Holly Jackson je predpokračovanie zo série kníh Ako nájsť vraha.

    Príbeh sleduje hlavnú hrdinku Pip, ktorá išla na večeru z jej priateľmi. Majú mysterióznu párty odohrávajúcu sa v roku 1920, kompletnú s kostýmami. A keď niekto „zomrie“, existuje veľa indícií a vecí, ktoré vrhajú podozrenie v každom smere. Čítanie tejto novely mi pripomína, ako veľmi som milovala pôvodnú sériu. Pip je taká inteligentná hrdinka a je úplne zábavné sledovať, ako sa snaží zistiť vraha.

    Keďže ide len o predstieranú vraždu, stávky sú nízke. Je to viac útulné ako napínavé, ale kniha odvádza peknú prácu pri prinášaní temnej atmosféry do príbehu, takže je to stále dosť strhujúce. V skutočnosti som mala problém to odložiť a dočítala som celú knižku iba za dve hodiny.

    Poviem, že sa neprikláňam ku krátkym novelám. Je to preto, že ich považujem za trochu neuspokojivé. Práve keď sa dostávate do celého príbehu, je už koniec. A presne tak som sa tu cítila, dúfala som aby príbeh pokračoval. Viac prípadov, viac riešenia, viac vysvetlenia, ale myslím si, že je lepšie skončiť s tým, že chcete viac, ako chcieť menej. Vďaka tejto knihe som strávila môj voľný čas zábavnejšie.