Preskočiť na obsah

Holly Webb

    Spisovateľka Holly Webb patrí medzi moje obľúbené autorky. Vo svojich knihách opisuje rôzne zvieratká, vymyslí im meno a začne tvoriť pútavý a zaujímavý príbeh. Každá kniha je vždy o jednom konkrétnom zvieratku, preto existuje hneď niekoľko častí a každá je niečím výnimočná. Čítanie týchto kníh mi pripomenulo, že o zvieratká sa treba vzorne starať, pretože to nie sú hračky, ale živé tvory.
    Ja som si vybrala prvú knihu z tejto série, konkrétne s názvom Polly – (mačka) stratená v snehovej búrke. Prvýkrát som sa s ňou stretla nepriamo tak, že mi o nej rozprávala moja sesternica, ale len začiatok. Príbeh sa mi natoľko zapáčil, že som si strašne priala túto knihu mať. Chcela som vedieť, ako to dopadne, pretože mám rada zvieratká a všetko, čo sa deje okolo nich, ma zaujíma.
    Knihu som dostala na Vianoce a pri jej čítaní som si uvedomila, že mačky sú veľmi múdre a bystré zvieratá. Mali by sme dávať pozor, aby sa nám mačka nestratila a ak sa to náhodou stane, mala by mať pre tento prípad na krku obojok s údajmi o majiteľoch. Tak predídeme tomu, aby sa moja kniha a jej príbeh stali skutočnosťou.