Preskočiť na obsah

Holly Webbová – Sestra morskej víly

  Benátky čelia hroznému nebezpečenstvu… Môže priateľstvo medzi mladým dievčaťom a morskou vílou zachrániť mesto? Mia odmieta veriť v kúzla, hoci jej sesternica, princezná Olivia je najmagickejšia vládkyňa, akú kedy Benátky poznali. Keď však Mia stretne morskú vílu menom Ara, je pre ňu nemožné naďalej popierať svoj osud. Obe priateľky musia spolupracovať, aby zachránili svoj domov. Bude však ich spoločné kúzla stačiť na porazenie talisanských útočníkov?

  Kniha sa mi veľmi páčila, kedže som prečítala už celú sériu. Síce sa mi prvý diel, o ktorom som písala v predchádzajúcom ročníku tejto súťaže, páčil o trochu viac, aj táto kniha bola výborná.
  Od autorky mám prečítaných už viacero kníh, ktoré boli taktiež výborné, čo ma priviedlo k tomu, aby som si prečítala aj túto knihu, a s ňou aj celú sériu Čarovné Benátky.
  Postavy v knihe boli veľmi pekne a detailne predstavené, pokiaľ sa nepredstavovali už v predchádzajúcej knihe. Zároveň sa mi páčilo aj to, ako kniha skončila.
  Bolo možno trochu smutné, že morské víly museli z Benátok odísť, ale aj tak to nepokazilo celkový dojem knihy.
  Najviac sa mi asi páčilo, ako Mia myslela aj na nepriateľských námorníkov, a keď leviatan zdvihol morskú vlnu tak benátske lode išli talisanským námorníkom na pomoc.