Preskočiť na obsah

Hraničiarov učeň – Výkupné za eraka

  Oliver Henžel
  Hraničiarov učeň – Výkupné za Eraka

  Tento mesiac som čítal knihu s názvom Hranočiarov učeň – Výkupné za Eraka. V knihe sa snaží Will so svojimi priateľmi získať Eraka zo zajatia. Knihu napísal John Flanagan. V knihe prevládala chronológia a on-rozprávanie. Kniha obsahuje 49 kapitol.

  Hlavnou postavou deja je Will. Will je učeň, aj ked’ nie ledajaký. Je hraničiarsky učeň a za učiteľa má jedného z najznámejších hraničiarov, Halta. Will je 19 ročný nízky chlapec. Vo svojom živote už niekoľkokrát pomohol svojemu kráľovstvu Araluen ked’ vyzradil plány Morgaratha (nie v tejto knihe).

  Jednou z vedľajších postáv je Erak. Erak je skandijský oberjarl, vládca Skandije. Erak ako väčšina skandijcov má svoju lod’, na ktorej rád usporiadava nájazdy na iné krajiny. Zároveň je to priateľ Araluenského kráľovstva.

  Na hrade Redmont sa koná veľká udalosť. Halt si berie za svoju manželku lady Paulínu. V strede hostiny však príde skandijec Svengal oznámiť dôležitú vec. Eraka zajali počas nájazdu na Aridu. Tak sa Will, Halt a spol vydajú na Aridu zaplatiť za Eraka výkupné. Po príchode na Aridu zistia že pre neho musia ísť púšťou. V búrke sa však Willovi stratí kôň a ide ho hľadať. Ostatní pokračujú ďalej. Halt však zistí že Eraka uniesli a neskôr zajali aj ich.
  Medzitým Willa pred smrťou zachránia Bedullini, ktorý mu dajú vodu a našli aj jeho koňa. Následne s pomocou Bedullinov zachráni ostatných a môžu sa vrátiť späť domov.

  “Tak, všetko je hotové! Blahoželám, Will, teraz si hraničiar.” tento citát sa mi v knihe páčil najviac a nachádza sa na strane 416.