Preskočiť na obsah

Hugo šteniatko ktoré nevedelo zaspať , Holly webb

    Prečo som si vybral knihu „ Bruno, šteniatko, ktoré nevedelo zaspať“ od Holly Webb?

    Túto knihu som si vybral, lebo som čítal aj predchádzajúce časti. Napríklad Brix, Hugo, Fúzik … Pretože boli veľmi pekné, kúpil som si za darčekovú poukážku, ktorý som dostal za to, že som reprezentoval našu školu v súťaži Klokanko, dve ďalšie knihy z tejto série, ktoré sa volali Bruno… (to je tá, o ktorej teraz píšem) a Oskar… (to je tá, ktorú ešte iba budem čítať). Tieto knihy sú veľmi dojemné, poučné, inšpirujúce a ako som už písal, aj veľmi pekné. Prečo som si vybral najskôr Bruna a nie Oskara?

    Bruno je malé ustráchané šteniatko, ktoré každého chytí za srdiečko. Niečo z jeho príbehu sme zažili aj doma. Oskar je síce tiež ešte len šteniatko, dalmatínec, a prežíva svoje prvé Vianoce, ale neoslovil ma tak ako Bruno.

    Bruno je zatúlané šteniatko, ktoré sa dostane do dobrej rodiny. Má to však malý háčik. Bruno sa bojí tmy. Akonáhle sa zotmie, začne štekať a zavýjať. Takže budí celú rodinu. Dievčatko Lujza mu s týmto problémom pomohlo.

    Veľmi ma tieto príbehy bavia, lebo aj my máme doma také väčšie šteniatko labradora. Mám rád psíkov a ešte radšej šteniatka. Škoda, že ten náš tak rýchlo vyrástol.