Preskočiť na obsah

Hviezdička, sama v noci – Holly Webb

    Čítala som knihu Hviezdička, sama v noci. Túto knihu napísala autorka Holly Webb. Knihu som si vybrala preto, lebo tam boli mačky. Ja mám tiež doma mačku. Je skoro taká stará ako Hviezdička. Preto sa mi kniha veľmi páčila.
    Najviac sa mi páčili dve časti. Prvá keď sa Jasmínka a Hviezdička stali kamarátky. Jasmínka vždy kývala Hviezdičke, keď ju videla. Nakoniec Hviezdička prešla cez dieru v plote k nej. Druhá časť bola keď sa Hviezdičke narodili mláďatká. Mala ich dve. Jasmínka celú dobu chcela mať vlastnú mačičku a práve jedno z tých mačiatok si mohla nakoniec vziať. Rodičia jej to dovolili. Dovolili jej to, pretože sa vedela Jasmínka pekne postarať o Hviezdičku, keď boli Murajovci na dovolenke. A aj Hviezdička, tým že chodila za rodičmi sa hrať aj mojkať a rodičia tak začali mať radi mačky. Pomenovala ho Vlnka. Bolo to podľa obľubenej hry Hviezdičky.
    V knihe boli aj časti, ktoré sa mi nepáčili. Nepáčilo sa mi, keď Jasmínka stále chodila za Hviezdičkou, keď chcela byť sama. Nepáčilo sa mi aj to, keď sa na začiatku príbehu chcel veľký kocúr pobiť s Hviezdičkou, aj keď bola ešte malá. Ešte strašná časť bola, keď Jasmínkina mama zavrela Hviezdičku do šuplíka, pretože nevedela, že je tam.
    Boli tu aj veci, čo som o mačičkách nevedela. Dozvedela som sa, že mačky jedia a majú rady tuniaka. Možno by sme to mohli vyskúšať dať aj našej, možno jej bude tiež chutiť. Ďalej som sa dozvedela, že mačky vedia podliezať cez plot cez malú dieru aj keď sú už veľké. A že môžu tak rýchlo porodiť mláďatá. Lebo sa mi zdalo, že Hviezdička bola ešte dosť malá. Nevedela som, že keď rodí mláďatá, tak potrebuje pokoj a ticho. Tiež som nevedela, že si mačky tak dobre vedia zapamätať ľudí.
    Keďže sa mi táto kniha páčila, tak by som si chcela prečítať aj ďalšie knihy z tejto série.