Preskočiť na obsah

Icebreaker- Hannah Grace

    Anastasia Allen je krasokorčuliarka, ktorá trénuje spolu so svojím priateľom a korčuliarskym partnerom Aaronom Carlisleom. Nathan Hawkins je kapitán univerzitného hokejového tímu. Nečakane však dôjde k zničeniu ľadovej plochy hokejového tímu a športový riaditeľ prinúti krasokorčuliarov, aby sa podelili o svoje klzisko. Toto vedie k stretnutiu Nathana a Anastasie. Anastasia ale nenávidí hokejistov a obzvlášť neznáša Nathana. Hoci ona nestojí o ich kamarátstvo, neustále sa stretávajú na klzisku. Jeden druhému sa však nevyhnú a časom sa ich vzťah zmení z nepriateľov na priateľov. Čo však začalo ako nevinné priateľstvo, sa postupne vyvíja do niečoho hlbšieho.
    Aaron si neskôr poraní zápästie a klame o tom, že Nathan je ten, kto za to môže. Tréner Faulkner sa vyhráža zrušením sezóny a tak sa Nathan rozhodne vziať vinu na seba za niečo, čo neurobil, obetujúc svoju vlastnú povesť pre dobro tímu. Za trest dostane Nathan zákaz vstupu do hokejového tímu, až pokým sa Aaron nebude môcť vrátiť ku korčuľovaniu. Po dvoch týždňoch sa Anastasia a Aaron zúčastnia súťaže ale Aaron sa znovu zraní a zranenie odstaví jeho aj Nathana na ďalších osem týždňov. Nathan sa ponúkne, že bude Anastasiin nový korčuliarsky partner. Aaron však začne žiarliť na túto novú kombináciu a tak sa Anastasia presťahuje k Nathanovi.
    O dva roky neskôr získala Anastasia zlatú medailu v ženskej dvojhre a Nathan vyhral Stanley Cup s tímom NHL Vancouver. Presťahujú sa spoločne do Seattlu so svojím zlatým retrieverom a Anastasia otehotnie. Počas dovolenky v Mexiku ju Nathan požiada o ruku a ona s nadšením povie áno.
    Okrem pútavého romantického deja ma kniha zaujala aj Anastáziinim životom, pretože i napriek ťažkostiam, ktorým čelila, dokázala prekonať všetky prekážky.