Preskočiť na obsah

If he had been with me

  Kniha sa zaoberá láskou, stratou a mocou osudu. Rozpráva príbeh o druhých šanciach a tom, ako by sa všetko mohlo zmeniť, keby bol niekto s nami.
  Kniha sleduje príbeh dvoch najlepších priateľov, ktorí sa od seba oddelili osudom. Príbeh sa odohráva v dvoch časových rovinách – v minulosti a prítomnosti. Hlavná hrdinka Autumn zisťuje, ako by sa jej život mohol zmeniť, keby jej najlepší priateľ , Finn, zostal s ňou.
  Rada čítam v angličtine a niekoľko kníh som čítala a ako som už napísala dlho som si aj túto chcela prečítať, preto som si ju vybrala na tento referát. Keď som ju uvidela v kníhkupectve hneď som ju zobrala a kúpila. Pravdupovediac videla som ju niekoľkokrát na sociálnych sieťach a všetci o nej písali, že je veľmi zaujímavá, ale aj veľmi smutná. Referátom sledujeme príbeh o dvoch najlepších kamarátoch, Autumn a Finny.
  Kniha sa začína tak, že sa Autumn zamýšľa nad autonehodou, ktorá sa stala, keď sa jej najlepší kamarát Finny hádal so svojou priateľkou Sylvie. Vie, že hádka bola o nej.
  Autumn sa potom vracia o štyri roky späť, na začiatok strednej školy. Ona a Finny sú priatelia od narodenia, lebo ich mamky sú najlepšie kamarátky a Finnyho mama, Angelina žije vedľa. Ku koncu posledného ročníka základnej školy sa Autumn cítila vytlačená zo skupiny kamarátov, ktorých zdieľala s Finnym. A tak sa prestali kamarátiť. Na začiatku strednej školy si Autumn a jej kamarátka Sasha založili novú skupinku kamarátov, v ktorej boli ďalšie dve dievčatá a niekoľko chlapcov. Autumn a Sasha sa zamilujú do chlapca menom Jamie, ale Autumn je tá, ktorú si vyberie. Ako postupuje prvý ročník, Finny začne vzťah s dievčaťom menom Sylvie. Autumn si uvedomí, že ich každý deň sleduje, ako sa zbližujú, keď všetci každé ráno čakajú na autobusovej zastávke. Doma naďalej oslavujú sviatky so svojimi rodičmi, aj keď je to medzi nimi nepríjemné.
  Jeden rok na Vianoce začína Autumn nosiť čelenky každý deň. Zo začiatku sa jej deti v škole vysmievajú. Jej kamaráti však podporujú jej túžbu nosiť čelenky, dokonca jej ich pridávajú do zbierky. Zatiaľ čo sa Autumn rozčuľuje nad vzťahom Finnyho a Sylvie, zbližuje sa s Jamiem, začnú vzťah a dokonca diskutujú o svojej spoločnej budúcnosti.
  V druhom ročníku majú Autumn a Finny spolu angličtinu. Tým pádom je Autumn nútená byť svedkom vzťahu Finnyho a Sylvie a trápi ju to z dôvodov, ktoré si nevie vysvetliť. V tom čase skupina priateľov Sylvie a skupina priateľov Autumn začne vojnu tým, že ukradne ich stôl v školskej jedálni, kde vždy sedia na obede. Táto “vojna” pokračuje niekoľko týždňov a ukončí ju Finny, keď cúvne.
  Tu som zatiaľ skončila, nedostala som sa ďalej, kvôli určitému času, ale kniha sa mi veľmi páči a chcela by som ju dočítať čím skôr