Preskočiť na obsah

Inak normálni, Tammy Robinsonová

    Táto kniha vôbec nebola moja šálka kávy no dej bol celkom zaujímavý. Hlavná postava Maddy to nemá v živote ľahké. Býva len s mamou a mladšou sestrou, ktorá má autizmus. A keďže jej mama musí pracovať, Maddy sa musí starať o sestru. Takmer vôbec nemá čas pre seba, nemá kamarátov a nie je moc spokojná so svojim životom.
    Albert je už od malička sklamaním pre svojho otca. Myslí si, že v živote nikdy nič nedokáže a Albert má toho plné zuby. Nájde si teda prácu pri koňoch na ranči.
    Maddina sestra Bee by sa rada naučila jazdiť na koni, preto jej to jej mama zaplatí. Maddy ju teda zobrala na ranč a tam spoznala príťažlivého Alberta. Bola to ako láska na prvý pohľad. Zatiaľ čo Bee chodievala jazdiť, Albert a Maddy sa vždy rozprávali. Potom sa začali stretávať aj mimo ranču a Maddy bola rada, že Albertovi nevadilo, že s nimi všade chodila aj Bee. Ich láska stále rástla a rástla, až sa dali spolu dokopy. Avšak jedného dňa mala Bee hodinu jazdectva a tentoraz boli Albert a Maddy pri nej. Bee sedela na koni, no ten sa zrazu splašil a postavil sa na zadné nohy. Bee spadla, no našťastie do sena. Avšak Albert dopadol horšie, pretože ho kôň zasiahol do hlavy. Albert bol v kóme niekoľko dní a bolo len otázkou šťastia, či prežije.
    No nakoniec to zvládol a jeho otec konečne pochopil, že jeho syn nie je nula. S Maddy skončili spolu.
    Neviem, prečo sa mi táto kniha až tak nepáčila. Nebolo to až také zlé, no asi to nie je môj typ. Podľa mňa by tam mohlo byť viac drámy.