Preskočiť na obsah

Iron ambition

    prináša nám pohľad do neuveriteľného života jedného z najvýznamnejších boxerov v histórii. Táto kniha nie je len o bojovom umení, ale aj o osobnom príbehu plnom výziev a triumfov. V tejto knihe sa dozvieme o jeho úžasnej ceste z chudoby v Brooklyne k sláve a bohatstvu v boxovom ringu. Autor sa hlbšie zameriava na jeho bojové schopnosti, taktiku v ringu a priebeh jeho kariéry.

    Mike Tyson sa narodil 30. júna 1966 v Brooklyne, New York. Jeho začiatky neboli ľahké, pretože vyrastal v problematickej štvrti, kde musel bojovať sám za seba. Už od mladosti bolo zrejmé, že má neuveriteľný talent a fyzické predpoklady, ktoré ho priviedli k boxu. V roku 1985 začal svoju profesionálnu kariéru a rýchlo sa stal dominantnou postavou v ťažkej váhe. Jeho súboje boli často krátke a brutálne, čo mu vyslúžilo prezývku „Železný Mike“. Napriek úspechom v ringu bol Tysonov osobný život poznačený mnohými problémami. Boj s drogami, turbulentné vzťahy a právne problémy spôsobili, že jeho kariéra mala veľa problémov. Ale jeho príbeh nie je len o problémoch , ale aj o tom, ako sa z tmy dokázal vrátiť do svetla. S pomocou trénera Cus D’Amata a neskoršej manželky Lakiha Spicer sa Tyson dokázal znovu postaviť na nohy a nájsť zmysel svojho života mimo ringu.

    „Mike Tyson: ktorý svojou odhodlanosťou a talentom zmenil svet boxu navždy. Autor nám ponúka hlboký vhľad nielen do jeho športovej kariéry, ale aj do jeho osobného boja. Táto kniha osloví nielen fanúšikov boxu, ale aj tých, ktorí majú záujem o príbehy odvahy, výziev a triumfov. Prečítanie tejto knihy je ako cesta späť do minulosti, keď Tyson vládol ringu, ale aj ako pohľad do budúcnosti, kde jeho životný príbeh slúži ako inšpirácia pre ďalšie generácie.