Preskočiť na obsah

It Ends With Us

  Všetko sa začína na streche kde Lily(naša hlavná hrdinka) stretáva ambiciózneho neurochirurga menom Ryle. Obaja majú zlý deň a navzájom si prezradia, čo cih trápi. Lily bola na pohrebe svojho otca, ktorý ubližoval jej matke a Ryle nedokázal zachrániť chlapca ktorý sa snažil spáchať samovraždu. Strávia spolu zvyšok dňa, až sa ich cesty napokon rozídu a vyše pol roka sa nestretnú.
  Lily si medzitým založí vlastné kvetinárstvo.
  Dej je rozdelený dajme tomu do dvoch častí- prítomnosť a. V minulosti sa dozvedáme o Lilyinej niekdajšej láske Atlasovi, čo sa medzi nimi vlastne stalo a prečo sa ich cesty rozdelili. Táto dejová línia trvá do polovice knihy a prelína sa s tou prítomnosťou.
  Potom je tu prítomnosť, kde Lily stretával Rilea, otvára si vlastne kvetinárstvo a nájde si najlepšiu kamarátku.
  Nechcem viac prezrádzať, ale knihu stopercentne doporučujem.
  Aj keď sa stotožňujem s tým, že táto kniha bola dobrá a tých 5* si zaslúži(uvažovala som, že jej dám len 4, ale bolo mi to ľúto a časť mojej mysle mi hovorila, že jej mám dať tých hviezdičiek 5), príde mi až moc prechválená.
  Všetci hovoria aký je ten koniec dojemný a teda ja som na tej 34 kapitole už nejaké slzy čakala, ale neprišli. A neprišli ani do epilógu. Možno nie som ten typ. Koniec za mňa nebol bohviečo, taký nemastný-neslaný.
  Kapitoly v minulosti ma ale moc bavili a som za to, zle táto kniha má čitateľovi čo dať. Poukazuje na vzťah s matkou, bezdomovectvo, domáce násilie a rôzne iné témy. Je teda dosť silná, no miestami som mala pocit, že Lilyne emoćie okolo mňa plávajú a vlastne sa do nej nedokážem vcítiť. Čo je asi pochopiteľné, keďže som vďakabohu nikdy nič podobné nezažila.
  Angličtina je v knihe jednoduchá. Význam vety sa dá jednoducho domyslieť. A to nie som nejaká extra dobrá v anglinčtine. Zo začiatku som mala problém si zvyknúť hlavne na nejaké Lilyine myšlienkové pochody, ale veľmi rýchlo som sa do toho dostala. Celkovo myslím, že tomu pochopí každý kto sa už stretol aj s minulým časom a nepravidelnými slovesami. Odporúčam ale začiatočníkom, prekladať si slová ktoré sa často vo vetách opakujú, pomôže vám to. Pokiaľ chcete začať čítať knihy v angličtine, ale neviete čím začať, tak It ends with us určite doporučujem.